Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

15.12.2021 | | Rubriik: Uudised

Konfirmatsioon Soomes

Eestikeelse kogudusetöö raames leeritati 3. advendipühapäeval Soomes neli leerilast. Üks neist jääb Soome kiriku hingekirja ja kolm tulevad tagasi oma juurte juurde Eestisse. Leeriõpetuse ja konfirmatsioonitalituse viis läbi õpetaja Kaido Soom (fotol). Kuna leerilapsed elasid kaugel kirikust, samuti nende õpetaja, toimus leerikool veebi teel. Eestikeelne kogudusetöö Alppila kirikus Helsingis ootab eestlasi ja tööd koordineerib kantor Dagmar Õunap

Tõnu Veldre sai muinsuskaitseauhinna

13. detsembril tunnustas Eesti Muinsuskaitse Selts Tullio Ilometsa muinsuskaitseauhinnaga Tõnu Veldret (fotol) vabatahtliku muinsuskaitseliikumise eestvedajana Saaremaal. Ühiskondlikult aktiivse kodanikuna on Veldre paistnud silma nii ajakirjandusliku tegevuse kui toimekusega Kaitseliidus. Pühendunud muinsuskaitsjana juhib ta Saaremaa Muinsuskaitse Seltsi, mis tänavu suvest liitus Veldre eestvedamisel algatusega rajada Sääre tippu mälestussalu, millega meenutatakse Sõrves sõdades ja merel teadmata kadunuks jäänuid.  

Tõnu Veldre on Anseküla Maarja koguduses jutlustaja, aga aastaid koguduse juhatuse esimees olles valiti ta 2011. aastal aasta juhatuse esimeheks. 

Lüganuse kogudus kogub raha maalide restaureerimiseks

Lüganuse kogudusel on kaks restaureerimist vajavat maali – Heinrich Nüttgensi (1866–1951) „Õnnistav Kristus“ ja kohaliku kunstniku Johannes Tagemi „Lüganuse kiriku sisevaade“. Maalide korrastamise kogusummaks on hinnatud 2500 eurot. Annetusi oodatakse Lüganuse Ristija Johannese koguduse pangakontole EE842200221030482147.

Kui nisuiva ei lange maasse ega sure, siis see jääb üksi, aga kui see sureb, siis see kannab palju vilja! (Jh 12:24)