Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

08.12.2021 | | Rubriik: Uudised

Aastapreemia saab noortefestival

Igal aastal annab Eesti Kirikute Nõukogu välja aastapreemia.Tänavu on see määratud PP festivalile, mis sai alguse vaat et pool sajandit tagasi ja mida korraldab EEKBKL noortetöö keskus. Lühendi PPtagapeitub ilus sõna „piiblipäevad“ ja sel aastal toimusid need 42. korda, pealkirjaga „Usu läbi“. Seekord toimusid piiblipäevad veebi vahendusel ja festivali jälgiti tuhandest seadmest. Sessioonid on järelvaadatavad festivali Yuotube’i kanalil. 

On päris üllatav, et piiblipäevi ei keelatud nõukogude ajal ja nii on need järjepidevalt saanud toimuda aastakümneid. Praegu kirjutatakse keskuse kodulehel, et piiblipäevadel on oluline roll kogu liidu jaoks, oma osa Eesti kristlikus noorsootöös ning väärtus koguduste tuleviku jaoks.

„Festival on aastaid teeninud noori nii sõna, palve kui ka muusika kaudu väga kõrgel tasemel, mille elumuutvaid vilju on kogenud juba mitu põlvkonda kristlasi erinevatest konfessioonidest,“ ütleb metodisti kiriku Räpina koguduse pastor Ele Paju

Aastapreemia antakse üle 16. detsembril. 

Noored Isa südamel

„Kujutage ette, et te ei teadnud kristlusest, sest teie vanaema kasvas üles kommunismiajal ja te pole koolis usuõpetust saanud,“ kirjutatakse Soome noortele. Seda selleks, et sealsed noored mõtleksid üle lahe elavatele naabritele. Nimelt on Soome misjoniselts SLEY kuulutanud välja kampaania „Aidake Eesti noori“, millega kogutakse toetust noortetööle Eestis. 

Seltsi saadikutena teevad praegu meil tööd Kirsi Vimpari Tartus ja Salome ning Olli Olenius Põlvas. Koos kohalike kogudustega on nad asunud üles ehitama noorsootöö võrgustikku ja koondama noori ühistele noorteõhtutele. Sellegipoolest on kiriklik noortetöö meil suuresti soikunud ja vajab turgutust.

Sotsiaalmeedias on naabrid avanud kodulehe Noored Isa Südamel, kus tutvustatakse tehtavat noortetööd ning kutsutakse selle heaks annetama ja palvetama.

Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest! (Mt 20:28)