Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

24.11.2021 | | Rubriik: Uudised

Töögrupp alustas

Laste- ja noorsootööühendus on koguduste lastetöötegijaile saatnud küsimustiku, mille vastused on abiks uue materjali koostamisel. Nimelt plaanib ühendus koostöös SLEY misjonäri Salome Oleniuse ja mitu aastat Eestis misjonitööl olnud Titta Hämäläisega lastetööks kokku panna uue õpetliku materjali. Ühenduse tegevjuht Triin Salmu ütleb, et siiani on iga töötegija leidnud oma tööks vajalikud materjalid ise. Nüüd plaanitakse aga koostada lastetöötegijaile abivahend, et õpetus oleks ühtlasem ja töötegijail lihtsam.

Töögrupp alles alustas, seepärast on vara veel öelda, kunas ja missugune võiks see materjal olla. Kuid selge on, et see peaks arvestama lastetöötegijate reaalseid vajadusi ja pakkuma tööks inspiratsiooni.  

Koduleht kirikumuusikutele

Eesti Kultuurkapitali toetusel on kirikumuusika liit panustanud palju Eesti oreleid tutvustava kodulehe loomisel. Nüüd on koduleht ka huvilistele uudistamiseks internetti üles pandud. Tõsi küll, leht ei ole veel valmis, kuid leitavad on 80 oreli andmed. Täpsustada tuleb, et olemasolevgi ootab täiendust. Orelid leiab lehelt nii tähestikulises järjekorras kui ka maakondade kaupa. Huvitav on näiteks, et Vigala kirikus on kolm orelit. Lisaks orelite dispositsioonile saab teada ka pilli valmistaja ja valmimise aasta.

Liidu juhatuse esimees Tuuliki Jürjo ütleb, et töö on väga mahukas, pool tööd ootab alles ees. Palju tööd tehti vabatahtlikult ja palju minimaalse tasu eest. Tööd toetasid juba nimetatud kultuurkapital ja kirikumuusika liit. Eriline tänu kuulub tema sõnul aga Riina Sildveele, kes on kodulehe kujundanud ja loonud lehele visuaali. Orelid on pildistanud Puhja koguduse õpetaja Tiit Kuusemaa.

Leht on leitav aadressil eestiorelid.ee.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)