Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

10.11.2021 | | Rubriik: Uudised

 Veslemøy joob alati kohvi

Täpsemalt Veslemøy Grydeland (fotol), Norra misjoniseltsi kaudu vabatahtlikuna septembri keskpaigas Eestisse tulnud praktikant. Praegu käib ta keeltekoolis ning on abiks Saku ja Mustamäe koguduses. Saku koguduse õpetaja Magne Mølster, kes naljaga pooleks peab vastutama tema ihu ja hinge eest, ütleb, et keeruline on üksi võõral maal hakkama saada. Ta kiidab, et tütarlaps teeb tublit tööd ja on julge.

Veslemøy on enda kohta rääkinud, et on elanud kolm esimest eluaastat Madagaskaril, aga kristlase tee alguseks peab aega, mil asus õppima Stavangeri kristliku põhikooli kolmandasse klassi. Koos emaga, kes on teinud koostööd Laste- ja Noorsootöö Ühendusega, on ta korra varem ka Eestis käinud.

Tütarlapsel on väga eriline hobi, nimelt kohvi valmistamine. Eestisse kolinud, oli tema esimeseks ostuks kohvimasin, on ta öelnud. Talle meeldivad kasutatud riided ja seepärast on tal hea meel, et saab Mustamäe koguduses töötada Magda misjonipoes. Oletatavalt jääb ta Eestisse jaanipäevani, nii et loodame temaga ka pikemalt juttu teha.

Võidupüha paraad tuleb Saaremaal

Oktoobri lõpus kirjutati meedias, et järgmisel suvel tuleb võidupüha paraad Kuressaares. Riigikaitse kõrgema juhina on president Alar Karis edastanud soovi, et 23. juuni paraad, mida korraldab Kaitseliit, tuleks järgmisel aastal saarel. Seda on kaua oodatud, sest varasemalt pole saarel paraadi olnud. Küll oli 15 aastat tagasi, aastal 2006 Kuressaares esimene mereparaad. Siis osales paraadil 19 laeva ja üks lennuk – kokku üle 600 meremehe.

Kuressaare koguduse õpetaja Anti Toplaan ütleb, et ka tema luges uudist lehest, aga seoses võidupühal peetava jumalateenistusega pole keegi kogudusega ühendust võtnud. Hetkel tundub Saaremaal olevat peamine tähelepanu pööratud kohalike omavalitsuste valimiste järgse uue vallavalitsuse moodustamisele ja koroonaolukorraga toimetulemisele. Kahtlemata rõõmustab kogudus uudise üle ja on valmis oma kirikus võidupühal võõrustama nii presidenti kui teisi külalisi.

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)