Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

03.11.2021 | | Rubriik: Uudised

Käinas mälestati kiriku hävingut

Hiiumaa suurim kirik Käinas on juba 80 aastat varemetes. 14. oktoobril 1941 kirik põles.

Hiiu Leht kirjutas toimunust, nagu ka sellest, et sealne kogudus korraldas aastapäeval Käina kiriku varemete vahel mälestusõhtu. Punaste prožektoritega valgustati kooriruumi lagi ja torn, et imiteerida 80 aasta eest toimunud põlengut. Palvuse pidanud diakon Triin Simson on tänulik, et vaatamata kiriku hävimisele on säilinud kogudus, ja unistab koos koguduseliikmetega kiriku taastamisest.  

Kirikul on vanust umbkaudu viissada aastat ning teda loetakse eriliseks oma põhja-lõunasuunalise põhiplaani tõttu. Pärast sajandivahetust on kirik saanud mõne korra avariitoetust ning kooriruumi osa on saanud kandekonstruktsioonid ja kimmkatuse. Möödunud aasal sai kirik välisvalgustuse. Hoones peetakse palvuseid, aeg-ajalt toimuvad seal etendused. Jätkuvalt kogutakse annetusi varemete paremaks eksponeerimiseks. Annetuskonto leiab koguduse kodulehelt https://dago.ee/kirik/kaina.

Taaskasutustuba lõpetab tegevuse

Kolga-Jaani koguduse pastoraadis on pikka aega tegutsenud taaskasutustuba, kuhu kasutatud riideid said tuua omainimesed. Tuba tekkiski meie inimeste vajadusest leida oma kasutult seisvatele korralikele riietele või jalanõudele uued omanikud, selgitab koguduse pühapäevakooliõpetaja ja orelimängija Aire Parts, kes tegeleb ka taaskasutustoaga. 

Ka meenutab ta, et korra toodi neile jopesid, korra külaseltsi vahendusel sportlikku riietust. Nii on saadud korra ka suuremaid asju. Praegu kindlat plaani toa edaspidisest kasutusest veel pole. Selge on, et tuba vajaks remonti. Aga ühe võimalusena pakub ta kasutada seda matusevestluseks. Tuba on köetav ja kindlasti leiab kogudus sellele hea otstarbe. 

Kuni aasta lõpuni on taaskasutustuba avatud kolmapäeviti ja pühapäeviti kell 12–14.

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)