Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

20.10.2021 | | Rubriik: Uudised

Klassikaraadio külaliseks olid kirikumuusikud

Raadiosarja „Dünastia“ oli lõikustänupühal kutsutud Salumäede pere kõnelema kirikust, muusikast ja kirikumuusikast. Saates meenutati vanaema Anne-Mai toredat mälestust lapsepõlvest, kuidas ta kaheksa-aastaselt unistas saada kirikuõpetaja naiseks. Unistus läks ka täide, ta kohtus tulevase abikaasa Ivar-Jaak Salumäga esmakordselt Äksi kiriku trepil. Abikaasadel on muusikust ja heliloojast tütar Ene ning juristist poeg Erik, kes on aastaid laulnud ansamblis Vox Clamantis. Aga saates olid ka tema lauljast abikaasa Karin ning pojad, lavastajaks õppiv Erik Richard ja muusikaga tegelev Georg Jakob

Huvitav oli kuulata Salumäede suurperest, kus juba vaimulikust esiisa Eduard Salumäe oli enne teoloogiaõpinguid lõpetanud Tartu kõrgema muusikakooli. Juttu on sellestki, kuidas selle pere liikmeks on saadud, muusikapisikust ja -armastusest, õpingutest, oma loomingu jäädvustamisest, ilmunud noodikogumikest. Saates kõlas kaunis muusika. Vestlust juhtis Lisete Velt. Saadet on võimalik Klassikaraadio kodulehel järelkuulata.

Lõpeb Ackermanni näitus 

Tallinna Niguliste kirikus ja toomkirikus oli 2. oktoobril Ackermanni Akadeemia seminaripäev, kus ettekannetega esinesid doktorid Alar Laats, Meelis Friedenthal ja Hilkka Hiiop (fotol) ning magister Triin Kröönström. Programmi kuulus ka Hilkka Hiiopi ja restauraator Isabel Aaso-Zahradnikova ekskursioon kirikus.

Kel veel näitusel käimata, aga soov seda näha, siis peaks kindlasti ruttama. Haruldane võimalus näha kuulsa puunikerdaja töid üheskoos lõpeb oktoobri eelviimase nädalaga, 24. oktoobriga. Õpetaja Arho Tuhkru ütleb, et siis saadetakse eksponaadid nende asupaikadesse tagasi. 

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)