Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

13.10.2021 | | Rubriik: Uudised

Tänulikud armuaasta eest

Kogu Harju-Madise kogudus, õpetaja Reet Eru (fotol) ja juhatuse esimees Elju Grabbi on südamest tänulikud paljudele inimestele ning väljendasid seda pärast lõikustänupüha jumalateenistust tänuüritusega ja kogudusemaja remondi heaks annetanute nimedega tänutahvli avamisega. Ühtlasi märgiti sellega kiriku 725. aastapäeva. 

Elju Grabbi ütleb positiivselt, et nende kogudusel rasket aega ei ole ja toime tullakse kenasti. Kui möödunud aastal sai kirik välisvalgustuse, soojustati kogudusemaja ja pandi sellele uued aknad, siis nüüd on lammutatud koguduse maal olnud kolhoosiaegne töökoda ja tänuürituse ajaks remonditud kogudusemaja köögi- ja sanitaarruumid. 

25 aastat tagasi koostas koguduse toonane õpetaja Juta Siirak (1929–2016) raamatu Harju-Madise kiriku ja kihelkonna ajaloost. Ta on seal kirjutanud: „See raamat ongi kirja pandud selleks, et ükski Harju-Madise küladest ei kaoks, vaid et neil oleks tulevik ja lootus.“ Võib öelda, et tema unistus on täitunud: kogudusel on hea kontakt kohaliku külaseltsiga, Lääne-Harju valla ja vallavanemaga, aga ka Paldiski ajateenijatega. Sealne rahvas hoiab oma pärandit ja armastab hea huumorisoonega õpetajat, kelle jaoks iga inimene on oluline.

Juhatuse esimehelt palju kiidusõnu pälviv õpetaja kinnitab, et kogudusel on soov välja vahetada kogudusemaja eterniidist katus, aga kindlasti jõuab järgmisel aastal tööde järg kiriku tornikiivrini. Fotol ongi kauni välimuse saanud kogudusemaja.

Märkimisväärne on, et sel Paldiski lahe äärsel kogudusel on tubli hulk liikmesannetajaid – natuke alla kahesaja.    

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)