Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

15.09.2021 | | Rubriik: Uudised

EELK Usuteaduse Instituut alustas

Õppeaasta 2021/2022 alustamiseks kogunes usuteaduse instituut (UI) pidulikuks jumalateenistuseks 8. septembril Tallinna piiskoplikku toomkirikusse. 

Jutluses kirjakohale Matteuse evangeeliumist (Mt 11:25–26) toonitas rektori kohusetäitja praost assessor Marko Tiitus vajadust alustada õppeaastat usus ja lootuses: „… et meie õpingutel, meie tegelemisel teoloogia ja kirikumuusikaga on tähendus niihästi meie endi kui meie kiriku ja ühiskonna jaoks; need pole vaid üksikud ainepunktid ja õpiväljundid, mida me loodame saavutada, vaid midagi sootuks põhjapanevamat.“

Avajumalateenistuse korjandusega otsustati toetada Etioopias asuvat Mekane Yesuse seminari, mida tabas 17. augustil ränk üleujutus. UI soovis oma annetusega väljendada kahe õppeasutuse vahelist osadust.

Hageri lipp ja vapp on õnnistatud 

Hageri koguduse 800. aastapäeva pidustuste raames toimus 11. septembril ajalookonverents, mille avaettekande pidas roomakatoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan, kes rääkis Taani misjonist ja ristisõdadest. Pühapäeva, 12. septembri jumalateenistusel jutlustas peapiiskop Urmas Viilma, kes ka õnnistas koguduse lipu (fotol) ja vapi. 

Teenis Hageri õp praost Jüri Vallsalu. Piiblilektsioone luges juhatuse aseesimees Agu Kaljuste ja muusikaliselt teenisid kaasa organist Mai Mänd, kammerkoor Lambertus Sigrid Põllu ja Merle Libliku juhatamisel ning Hageri koguduse pasunakoor Joel Otsa dirigeerimisel. Lipunaelad lõid koguduse nimel õp Vallsalu ja juhatuse esimees Juhan Põld

Punased vapiväljad koos hõbedase ristiga viitavad Taani lipule, millelt on laenatud osa Hageri koguduse lipu ja vapi sümbolitest. Kollased väljad lipul ja vapil viitavad aga Raplamaale ja piiskopimitra ning mõõk koguduse nimipühakule Lambertusele. Vapi ja lipu kavandi autor on Priit Herodes. 

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)