Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

18.08.2021 | | Rubriik: Uudised

Kristlikud noored kohtusid linnalaagris

Möödunud nädalal kogunes kümmekond Tartu noort Pastoraati kristlikku linnalaagrisse. Teisipäevast reedeni toimunud laagri korraldas Mattias Haamer, kes esimese laagripäeva järel ütles, et noored kohanesid kiiresti ja olid väga avatud. Laager toimus ka möödunud aastal, kuigi siis kasutati veebi abi. 

Tänavune läbiv teema kandis pealkirja „Kes ma olen“, seda avati seminaride ja väikegruppide formaadis ning seda juhtisid neli Ameerikast tulnut ja üks Lätist saabunud ameeriklane. Mõttevahetuseks liitus aga veebi vahendusel veel paar inimest teiselt poolt maakera. 

Mattias Haamer sõnas, et linnalaagri selline formaat – kokkusaamised algavad alles õhtupoole ja kestavad neli-viis tundi – on hästi sobilik, jättes päeva esimese poole vabaks vajalikeks kohustusteks. Mattias korraldas laagrit teist korda, on optimistlik ja usub, et see ei jäänud viimaseks. Varasemalt on teoloogia akadeemia korraldanud suvel inglise keele õpet.

Kogudused on alati inimeste kõrval

Reede õhtul avasid Valga kogudused inimestele kirikuuksed, et pidada kevadel ära jäänud kirikute ööd. Peetri-Luke koguduse õpetaja Margus Suvi ütles, et kevadel oli linnas nakatumise oht suur ja kirikud olid seetõttu suletud. Sealsed kogudused aga tahavad anda inimestele sõnumi, et nad on osa ühiskonnast ja alati olemas. Palvetati esmajoones pandeemia lõppemise eest.

Suvi kiidab linna kirikute head koostööd ja oikumeenilist osadust. Kirikute öö on aga hea näide sellest, et kui mingi asi kohe ei õnnestu, võib hiljem uuesti püüda. Haigusohtlikku aega arvestades koostati õhtu kava nii, et kuskil ei tekiks inimeste kogunemist. Ta tõi näiteks aarete jahi, kus inimesed liiguvad hajutatult. 

Programmi oli lülitatud ka Lüllemäel asuv Karula kirik, kus toimus muusikaline mõtisklus, ja juba viis-kuus aastat ettevõtmises kaasa löönud Valka Lugaži evangeelne luteri kogudus. 

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)