Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

02.06.2021 | | Rubriik: Uudised

Kiriku ja inimese väärtus konverentsi teemadeks

Milline on ja võiks olla meie ühismõtlemise alus, arutleti möödunud esmaspäeval Isamaa Kristliku Ühenduse konverentsil, mis sai oma pealkirja „Kiri algab kirikust, rahvas algab raamatust – Isamaa kristlikus kultuuriruumis“ Hando Runneli luuletusest inspireerituna. Konverentsi teemasid avades lähtuti aga ka kirjakohast Ap 2:1–13, selgitas pärimusmuusika aidas toimunud konverentsi juhtinud Viljandi praost Marko Tiitus. Kirjakohast aga tahaks välja tuua küsimuse „kuidas me kuuleme räägitavat meie endi keeles Jumala suuri asju?“.

Maailmas, kus kirik – ja tundub, et ka inimene – järjest enam tagaplaanile tõrjutakse, oli konverents igati omal kohal. Ettekannetega esinesid poliitik Tunne Kelam, ooperilaulja ja kultuuritegelane Pille Lill ning vaimulik Avo Üprus. On tänuväärne, et konverentsi saab ka Youtube’i kanali kaudu järelvaadata, sest vestlusringis osales näiteks kunstnik Anu Raud (fotol), kelle mõtted väärivad alati kuulamist.

Noored  tulevikust

Eesti Kirikute Nõukogu noortetöö toimkonna eestvõttel toimus laupäeval Markuse evangeeliumist (16:15) inspireeritud konverents „Kuulutage evangeeliumi kogu loodule“. Konverentsi juhatas nelipühi kiriku noor Samuel Axel Maikalu, ettekande pidas metodisti kiriku pastor Hindrek Taavet Taimla.

Kuidas kristliku sõnumiga noorteni jõuda ja neid mõjutada, arutlesid konfessioonide esindajad, teiste seas nelipühi kirikust Ago Lilleorg. Teemaga jätkati töötubades ja vaatluse all olid erinevad kohtumispaigad: kool, sh ülikool, kaitsevägi või ka rehabiliteerimiskeskus Lootuse Küla. Luteri kirikust osales arutelul Kaido Soom. Igal inimesel on õigus kuulda Jumalast, saada osa tema pakutavast lootusest, võiks arutelukokku võtta mõne sõnaga. Oikumeeniline konverents oli eri konfessioonide jaoks hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ja osaduses olla.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)