Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

12.05.2021 | | Rubriik: Uudised

Teaduskonna juhataja on valitud professoriks

Tartu ülikooli usuteaduskonna juhataja teoloogiadoktor Urmas Nõmmik (fotol), kes käesoleva aasta algusest oli valitud Vana Testamendi ja semitistika kaasprofessoriks, on nüüd kinnitatud professoriks. Nõmmiku kandidatuuri professori ametikohale hinnanud rahvusvaheline ekspertkomisjon tõstis esile tema publikatsioone rahvusvahelises erialases ringkonnas ja kogemust Piibli tõlkimisel eesti keelde, aga ka teadlase kaasavat juhtimiskogemust. Nõmmik leiti olevat pädev täitma professori ametikohta ning ülikooli akadeemiline otsustuskogu senat kinnitas positiivse otsuse.

Kirikulehe lugejad on saanud Urmas Nõmmiku mõtetest osa regulaarselt, sest kolumnistina on ta lehe püsiautor. Soovime talle jätkuvaid akadeemilisi õnnestumisi.

Kodus Soomes tagasi

Möödunud nädalal jõudsid misjonitöölt Kambodža kuningriigist koju Soome tagasi misjonärid Pia ja Tero Ruotsala (fotol)tütar Viljaga, kuigi nad pidanuks misjonilähetusele jääma veel paariks aastaks. Kui veebruaris nendega intervjuu tegime, sõnasid misjonärid, et koroonajuhtumeid on selles Kagu-Aasia riigis vähe ja nad on sealse eluga kohanenud. Olukord on aga kiiresti muutunud ning pandeemia laialdase leviku tõttu kutsus Soome luteri kiriku agentuur Felm misjonärid koju tagasi, et tagada neile vaktsineerimine ja turvalisus Euroopas.

Pealinnas Phnom Penhis, kus Ruotsalad elasid, ei tohtinud mõnes piirkonnas enam majast väljuda, saada polnud vett ega toitu. Paljud sealsed inimesed jäid nälga ja on meeleheitel ning vaktsineeritakse sunniviisiliselt karantiinikeskustes Hiina vaktsiiniga, edastab Pia. Ta on tänulik, et Soomes on inimestel säilinud inimõigused, aga ka võrdne võimalus haridusele ja muud enesestmõistetavad hüved.

Läinud reedel kõneles ta kogetust Facebooki vahendusel. 

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)