Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

31.03.2021 | | Rubriik: Uudised

Istanbuli konventsiooni vastu

Eri riikide konservatiivsed poliitikud ja usutegelased jätkavad naistevastase ja perevägivalla vastu võitlemiseks sõlmitud Istanbuli konventsiooni kritiseerimist, sest see lähtub nende jaoks vastuvõetamatutest ideoloogilistest eeldustest. Äsja teatas näiteks Türgi, et tühistab oma liitumise konventsiooniga.

Leedu usujuhid aga tegid ühisavalduse konventsiooni plaanitava ratifitseerimise vastu. Ühtlasi taunitakse avalduses ka liberaalse Vabaduspartei initsiatiivi sooneutraalse kooseluseaduse vastuvõtmiseks. Avalduse allkirjastanute seas on roomakatoliku, õigeusu, vanausuliste ja reformeeritud kirikute esindajate kõrval ka Leedu luterlaste ülemkarjane Mindaugas Sabutis (pildil).

Homoseksuaalsus tüliõunaks

Rohkesti kõneainet on maailmas tekitanud roomakatoliku kiriku õpetusameti avaldus, et kirik ei saa mitte ainult aktsepteerida samasooliste abielu, vaid ei tohiks homoseksuaalseid paare ka õnnistada. Reutersi järgi on mitmed lääneriikide katoliku vaimulikud ja isegi mõned piiskopid väljendanud oma kahetsust selle seisukohavõtu üle.

Anglikaani kiriku Canterbury peapiiskop Justin Welby aga taunis Nigeeria peapiiskopi Henry Ndukuba sõnavõttu, milles too võrdles homoseksuaalsust surmava viirusega ning haputaignaga, mis tuleb radikaalselt eemaldada, enne kui see mõjutab kogu taignat. Welby hinnangul on sellised väljendused vastuolus anglikaani kirikute ülemaailmse osaduse seisukohaga, mis ühelt poolt toetab traditsioonilist perekonnakäsitlust, ent teisalt mõistab hukka homofoobia nii sõnades kui tegudes.

Erand pühadeks

Vastavalt Lätis kehtivatele koroonareeglitele võivad usuühendused korraldada oma tegevust ainult kell 6–20. Eelseisvate pühade ajal lubatakse aga kirikutel tegutseda kuni hiliste õhtutundideni. Samasugust eriluba õhtuste teenistuste jaoks lubatakse praeguse seisuga ka õigeusklikele, kes tähistavad ülestõusmispühi tänavu alles mai algul.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)