Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

17.03.2021 | | Rubriik: Uudised

Dokumentaalfilm ja ristitee

Kunstnik Aapo Pukk. Kätlin Liimets.

Kunstnik Aapo Puki Tartu Pauluse kogudusele maalitavate õlimaalide „Ülestõusnud Kristus“ ja „Jeesuslaps Maarjaga“ valmimisprotsessist tehakse dokumentaalfilm. Tartu Pauluse koguduse ajalehe Pauluse Kiri teatel sai dokumentaalfilmi režissööriks noor dokumentalist Hõbe Ilus. Ehkki filmi rahastamisskeem pole veel selge, on võtted alanud, sest maalide sünd on protsess ja seda pole võimalik hiljem järele filmida. Kogudus otsib idee teostamiseks lahkeid toetajaid.

Eesti Kirik rõõmustab, et on saanud anda oma panuse filmi sündimise ideesse. 17. jaanuaril õnnistati Tartu Pauluse kirikus kunstnik Aapo Pukk maalima ja filmi idee sündis toimetaja Kätlin Liimetsa vahendusel intervjuu ajal kunstnikuga. Maalide valmimine on ajastatud oktoobrisse.

Lisaks annab koguduse leht teada, et paastuajal ehk 20. veebruarist on Pauluse kiriku seintele üles pandud Kristuse ristiteed kujutavad pildid, mille iga peatuse juures on roomakatoliku kiriku preestri Rein Õunapuu kirjutatud mõtisklus. Ristirahvast kutsutakse kõiki kroonviiruse piiranguid järgides individuaalsele ristitee palverännakule kiriku lahtioleku aegadel.

Kammerkoor Lambertus pälvis tunnustuse

Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupi aastapreemia algupärase koorimuusika edendamise ja salvestamise eest pälvis Hageri koguduse kammerkoor Lambertus, mille dirigendid on Sigrid Põld (fotol vasakul) ja Merle Liblik (fotol).

Koor asutati 1993. aastal koguduse noortekoorina ja alates 2002. aastast sai nime kammerkoor Lambertus. Lisaks jumalateenistustel kaasateenimisele ja arvukatele külalisesinemistele anti 2020. aastal välja koori neljas CD „Tähehiilgus üle laane“.

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)