Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Minevikku hinnates luuakse diskreetne roheala

Küllap paljud mäletavad Tallinna kesklinnas Magasini tänaval asunud remonditöökoda, sest sealsed tühjaks jäänud hooned riivasid silma alles mõne aasta eest. Ent 1790 avati selles paigas juudi kalmistu sinna juurde kuulunud kabeliga. Viimane matus kalmistul oli aastal 1963. Pärast seda kalmistu hävitati, nii ka kalmistul asunud juudi kogukonna juhi Shaje Levinovitši (1839–1906) mälestuseks püstitatud kabelmausoleum.

Tallinna Kesklinna valitsus on otsustanud vana kalmistu ala korrastada. „Mugav ja turvaline keskkond kombinatsioonis ajaloolise pärandiga loob tunde terviklikust linnaruumist. Vanal kalmistul on suur väärtus mitte ainult koduloouurijatele, vaid ka Tallinna kultuurilist ja konfessionaalset rikkust hindavatele inimestele,“ kirjutatakse Kesklinna Sõnumites. 

Roheala kujundamise hanke võitis Loovmaastik OÜ, kes peab tänapäevast roheala kujundades arvestama paiga ajaloolise tähendusega.

Niguliste kiriku torn saab vaateplatvormi ja lifti

Sel aastal peaks Niguliste kirikus (fotol) algama ehitus, millega muuseum saab juurde ekspositsioonipinda, aga ka vaateplatvormi, mis on olnud muuseumi kauaaegne unistus. Juba torni taastamise ajal rajati muuseumi liftišaht, ent edasised plaanid jäid mitmekümneks aastaks ootele. Kaks aastat tagasi tellis Eesti Kunstimuuseum muinsuskaitse eritingimused Niguliste kiriku torni ja väikese kabeli restaureerimiseks ja ümberehitamiseks. 

„Tänapäeva muuseum peab arenema ning arvestama külastajate soovide ja ligipääsuga kultuuriliselt ja ajalooliselt väärtuslikele hoonetele. Eesti Kunstimuuseumile on läbi aastate olnud tähtis kõigi inimeste ligipääsu tagamine, sealhulgas arvestamine erivajadusega külastajatega,“ on iseloomustanud Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme arendusprojekti tagamaad.