Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

03.03.2021 | | Rubriik: Uudised

Peapiiskopi toetus

Läti ettevõtja ja sotsiaalmeedia staar Elīna Didrihsone (pildil) kirjutas oma Instagrami kontol, et on kristlasena kategooriliselt vastu samasooliste suhete legaliseerimisele: „Jumal ei ole meid nõnda loonud. Mees peab olema koos naisega ja naine koos mehega.“

Sellele järgnes avalik pahameeletorm. Mitmed tuntud inimesed taunisid Didrihsone väljaöeldut ning tuhanded internetikasutajad lõpetasid tema konto jälgimise. Läti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Jānis Vanags aga astus Läti Delfis ilmunud arvamusartiklis Didrihsone kaitseks välja, nimetades teda tühistamiskultuuri (ingl cancel culture) esimeseks ohvriks Lätis.

Vaktsineerimine tüliõunaks

Vatikani võime tabas sotsiaalmeedias kriitikalaviin pärast korralduse tegemist, et kõik linnriigi teenistuses olevad inimesed peavad ennast uue koroonaviiruse vastu vaktsineerida laskma. Keeldumist aktsepteeriti ainult meditsiiniliste vastunäidustuste korral.

Vastuseks kriitikale selgitas Vatikani kuberneri büroo siiski, et vaktsineerimisest keeldujaid ei vallandata ega karistata mingil muul moel, vaid nende puhul otsitakse „alternatiivseid lahendusi“.

Paavst Franciscus on silma paistnud vaktsineerimise eestkõnelejana, rõhutades, et kes sellega ei nõustu, seab ohtu mitte ainult enda elu, vaid ka teiste omad. Franciscus (84) ise ja ka emeriitpaavst Benedictus XVI (93) said esimese vaktsiinisüsti juba jaanuari keskel.

Abi kodututele

Koroonaepideemia ja pakaseliste ilmade tõttu on tänavune talv olnud raskeks katsumuseks Euroopa kodututele. Nende abistamise on oma südameasjaks võtnud mitmed kirikud ja kristlikud abiorganisatsioonid. Portaal evangelisch.de vahendab näiteks, et Hamburgi Marktkirche kogudus lubas kodututel ööbida oma pühakojas.

Saksa kodutute ajakirjanduse ning endise Hannoveri luterliku kiriku piiskopi Margot Kässmanni initsiatiivil on aga kogutud üle 117 000 allkirja petitsioonile, et kodututel lubataks ööbida epideemia tõttu tühjana seisvates hotellides.

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid.  (Ps 98:1)