Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

25.11.2020 | | Rubriik: Uudised

Poola kirik kaotab toetust

Ajalehe Rzeczpospolita poolt hiljuti tellitud küsitluse kohaselt suhtub vaid 9% Poola 18–29-aastastest noortest katoliku kirikusse positiivselt, 47% aga negatiivselt ning 44% neutraalselt. Kogu elanikkonna seas on kirikusse positiivselt suhtujaid siiski veel üle kolmandiku.

Liberaalsed poolakad heidavad sealsele katoliku kirikule ette väidetavat sekkumist poliitikasse, eriti seoses toetusega abordiseadusandluse karmistamisele. Samuti on kiriku mainele rängalt mõjunud mitme kõrge vaimulikuga seotud skandaalid. Praegu on löögi all näiteks poolakast paavsti Johannes Paulus II isiklik sekretär kardinal Stanisław Dziwisz, keda süüdistatakse muu hulgas vaimulikepoolsete seksuaalse kuritarvitamise juhtumite varjamises.

Kirikusse vaktsineerima?

Inglise Kirik teatas valmisolekust pakkuda oma katedraale COVID-19 vastu vaktsineerimise paikadeks, sest need olevat väga sobilikud ohutuks, kiireks ja massiliseks kaitsesüstimiseks. Näiteks Blackburni katedraalis (pildil) õnnestuks arvestuste kohaselt ühe nädala jooksul vaktsineerida 1700 inimest, kirjutab Church Times. „Kristliku usu keskmes on armastus ja külalislahkus ning Jumal, kes hoolib kõigist inimestest,“ selgitas katedraali dekaan Peter Howell soovi vaktsineerimisaktsioonile kaasa aidata.

Kirikujuhtidest koroonaohvrid

Serbia õigeusu kiriku patriarh Irenej (90) suri reedel uude koroonaviirusesse nakatumise järel. Kolm päeva enne positiivset koroonatesti oli ta juhtinud oma kiriku Montenegro metropoliidi Amfilohije (82) matusetalitust, kes oli surnud samasse haigusesse. Avalikkuse tähelepanu pälvis silmatorkav nakkusohu eiramine nendel matustel. Amfilohijet oli ära saatma tulnud tuhandeid leinajaid, kellest maske kandsid vähesed. Mõned neist suudlesid koguni avatud kirstu asetatud metropoliidi surnukeha.

Irenejga juhtumisi samal päeval suri COVID-19 tagajärjel ka Vene õigeusu kiriku Kaasani ja Tatarstani metropoliit Feofan (73).

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)