Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

18.11.2020 | | Rubriik: Uudised

Krusenstern 250

Homme, 19. novembril tähistatakse Tallinna piiskoplikus toomkirikus kell 12 algava tseremooniaga maadeavastaja ja meresõitja admiral Adam Johann von Krusensterni 250. sünniaastapäeva. Sel puhul süüdatakse mälestusküünlad ja asetatakse lilled admirali ja tema abikaasa Julie von Taube viimse puhkepaiga juurde kirikus. Tallinna toomkooli vilistlasest admirali auks on väljas ka ajaloolised lipud (fotol). 

Koguduseõpetaja Arho Tuhkru sõnul on Krusen­sterni ajalooline tähendus rahvusvaheline, sest lisaks ümbermaailmareisile aastatel 1803–1806 on tema teeneks ka 1824–1827 koostatud kaasaja täpseim „Lõunamere atlas“.

Vastseliina kirikus on uus helindussüsteem

Esmaspäeval, 9. novembril pandi Vastseliina kirikus (fotol) paika uus kõigiti tänapäevaste võimalustega kooskõlastatud helindussüsteem. 

Emeriitõpetaja Toivo Hollo selgitusel on kogudus aastaid silmitsi seisnud kirikuruumis akustikaprobleemiga, kuuldavust häirinud kajaga. Teades, et maailmapraktikas on paljudes ajaloolistes kirikutes kasutatud süsteemi, mis tagab vaid ühe suunatava piilarkõlariga terves kirikusaalis suurepäraselt ühtlase kuuldavuse, otsiti võimalust selline ka kodukirikusse hankida. 

Hinnapakkumine võeti kahelt firmalt ning otsustati odavama, OÜ Lefkani, kellega kogudusel on 15aastane hea koostöökogemus, pakutava kasuks. Raha saadi riigilt eriolukorra mõju leevendamiseks ette nähtud allikast.  

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)