Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

11.11.2020 | | Rubriik: Uudised

Toetati kirikutrepi taastamist

Hingedepäeva tähistamine Valga Jaani kirikus on kindlalt juurdunud inimeste südameisse. On ju hea meenutada lähedasi küünla süütamisega kirikus ja olla mõtteis nendega sel õhtul, kirjutab Sirje Päss Valgast. Hingedepäeval kontserdi korraldamise tava algatas segakoor Rõõm 2004. aastal. Nii oli sel aastal juba 16. korda kirik väljast ja seest küünlatuledes ja kirikusse sisenedes tekkis eriti pühalik tunne.

Segakoor Rõõm on ise kontserte sisustanud ja paljusid kollektiive ning soliste võõrustanud. Sel aastal esines Stig Rästa (fotol). Kontserti aitasid ka tänavu korraldada Valga vallavalitsus, Valga kultuuri- ja huvialakeskus, Valga Jaani kogudus ja tublid ning väsimatud koorilauljad.

Kuna kontsert on alati olnud tasuta, siis annetusega saab toetada kiriku remonti. Sel aastal laekus 1240,69 eurot ja annetatud summa läheb välistrepi taastamiseks. Kirikut renoveeriv sihtasutus ja kogudus loodavad väga, et muinsuskaitseamet toetab samuti, ning soovivad kõigile kaunist ja turvalist sügist.

Haapsalu kogudus mõtleb roheliselt

Igas kodus on mõistlik aeg-ajalt suurkoristust teha ja kogunenud asjad üle vaadata. Seda tehti ka Haapsalu koguduses kantseleimaja köögis. Selgus, et aja jooksul oli kogunenud hulga kasutuks muutunud asju, selgitab Maria Strauss, koguduse nõukogu liige, kes koos juhatuse aseesimehe Kristi Ainjärvega olid ürituse eestvedajad. Nii tuldi mõttele korraldada väravaannetuse müük. Maria ütleb, et taaskasutus on hea võimalus tarbimist vähendada ja soetades nüüd saadud tulu eest sobilikud klaasid, väldib kogudus plasttopside kasutust. „Oleme rohelise mõtteviisiga,“ ütleb ta.

Maria Strauss jäi annetusmüügiga rahule ja kinnitab, et tahab kevadel taolise müügi uuesti korraldada. 

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)