Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

19.08.2020 | | Rubriik: Uudised

Naissaare kabel sai kaks uut kella

16. augustil pühitses peapiiskop Urmas Viil­ma Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse Naissaare Püha Maarja kabelis kaks uut anonüümse annetaja raha eest Eestist ostetud kirikukella (fotol). Kabelitornis heliseb nüüd kokku kolm kella.

Jumalateenistusel teenisid lisaks ülemkarjasele koguduseõpetaja Patrik Göransson ja Prangli koguduse diakon Herki Talen. Laulis Rootsi-Mihkli koguduse segakoor (alumisel fotol). Pärast jumalateenistust pakuti umbes saja kahekümnele kirikulisele kirikuaias kohvi ja küpsiseid.

Küsimusele, kas kabelile ühest kellast ei piisanud, vastas õpetaja Göransson: „Minu meelest on küsimus ilus. Kirikuasjade puhul on alati olnud püüdlus, et need peavad olema kõige kaunimad. Inimene muutub selle järgi, mis teda ümbritseb. Kolm kella kõlavad paremini kui üks ja kui suurlinnas see enam ei tööta, siis saartel on kellade helistamine jätkuvalt kutse ja toob nii kohalikud kui ka turistid kohale.“

Juba varem tornis olnud kõige suuremale kellale on graveeritud rootsikeelne tekst „Püha Miikael, võitle meie eest!“. 

Pühapäeval pühitsetud keskmisel kellal seisab ladinakeelne kiri „Maarjamaa kuninganna, palveta meie eest!“ ja kõige väiksemal eesti keeles „Jumal õnnistagu Naissaart!“.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde!  (Jh 12:32)