Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

20.05.2020 | | Rubriik: Uudised

Kose kogudus võõrustab toonekurepaari

Pesa rajasid linnud pastoraadi ja kiriku vahel asuva elektriposti otsa (fotol) ülestõusmispühade ajal. Koguduse õpetaja Kerstin Kase sõnul osati suvitajaid koguduses juba oodata, sest eelmisel aastal pesitsesid linnud kiriku käärkambri katuse otsas. „Esimese, veel pooliku pesa enne munemisperioodi me eelmisel aastal isegi võtsime korstna otsast alla, sest tegemist oli kasutuses oleva ahju korstnaga. Kolme päevaga ehitasid nad aga samasse kohta uue ning munesid kärmelt esimese munagi sisse, et meil ei tekiks jätkuvalt kõlvatuid mõtteid,“ räägib Kask ja toonitab, et tegelikult tõid kured palju rõõmu ning olid väliskülaliste suureks lemmikuks. Viiest pojast kasvatasid sulelised üles neli.

Tänavu paigutati käärkambri korstnale müts, et kurgedel ei tekiks ideed siia oma kodu luua. Linnud tulid ja olid kurvad sellisest ebasõbralikkusest. Kurb oli ka kogudus ning püüdis noorpaarile pakkuda alternatiivseid kohti vana jalaka ja kasutusest maas elektriposti näol. Kurepaar otsustas aga elektriliinidega ühendatud posti kasuks otse pastoraadi ees.

Kullamaa kiriku torni rist 

Rist restaureeritakse ja muna asendatakse uuega. Vajadus nendeks töödeks ilmnes eksperthinnangust, mille kogudus möödunud aastal tellis halvas seisus risti ja muna (fotol) seisukorra hindamiseks. Kui Rändmeister OÜ töömehed risti ja kuuli tornist alla tõid, selgus, et muna on umbes pooles ulatuses hävinenud ning selle taastamine on raskendatud ja mõttekam on valmistada uus. Rist seevastu vajab vaid väiksemat restaureerimist.

Saanud muinsuskaitseametilt nõutud tegevusloa, tellis kogudus projekti, Rändmeister OÜ tehtud hinnapakkumise järgi lähevad tööd maksma 21 000 eurot.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, paigutatakse uuendatud rist ja ajaloolise muna koopia torni eeloleval suvel. 

Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist. (1Pt 1:3)