Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

22.05.2013 | | Rubriik: Uudised

nooredNoorte- ja lastetöö tegijate üldkoosolek
EELK Laste- ja Noorsootöö Ühenduse (LNÜ) igakevadine üldkoosolek toimus seekord Nissi koguduse pastoraadis. Üldkoosolek kinnitas 2013. aasta tegevuskava ja eelarve, valiti revisjonikomisjon ning üks juhatuseliige. Tutvustati LNÜ projekti, mis sai rahastuse Kodanikeühenduste Sihtkapitalilt ning mille käigus uuendatakse LNÜ arengukava. Kõikide kavapunktide arutelu sujus läbimõeldult.
Juhatusse valiti seitsmendaks liikmeks Liina Elken Saarde kogudusest ning revisjonikomisjoni Jaanus Kõuts Tallinna Jaani kogudusest ja Tene Metsma Järva-Jaani kogudusest.

Veerand sajandit Credet
Tallinna Püha Vaimu kiriku juures aastast 1987 muusikalise tegevusega ennast ja teisi rõõmustanud kammerkoor saab 27. mail 25aastaseks. Pidustustega seoses kõlab juubelipäeva õhtul algusega kell 18 kodukirikus kontsert koori mitmekesisest repertuaarist läbi veerandsajandi, lisaks J. Haydni «Missa brevis Sancti Joannis de Deo». Kaastegev on metso­sopran Triin Ella.
28. mail esineb koor sama kavaga kell 17.30 Tallinna Kaarli kirikus. Sissepääs prii.

hageri kattedNelipühiks uued altarikatted
Tekstiilikunstnik Ehalill Halliste, kes elab Kohilas, teeb juba teist aastat koostööd Hageri kirikuga. Kiriku jaoks on erinevaiks liturgilisteks toiminguteks valminud rohelist, lillat ja valget värvi altarikatted. Hiljuti lisandusid ka punased (fotol). Iseenesest on tegu kootud põimvaipade ehk gobeläänidega.
«Nelipühiteenistuseks sobibki punane värv, uued katted valmisid just selleks puhuks,» ütles Hageri õpetaja, Lääne-Harju praost Jüri Vallsalu. «Punane on kõikide pühitsuste värv, ka usupuhastuspühade ja märtritega seonduv.» Viimased, mustad altarikatted koob E. Halliste valmis tuleva aasta suureks reedeks.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)