Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

29.08.2012 | | Rubriik: Uudised


Konsistooriumis uus küttesüsteem

Kes suvel konsistooriumi sattus, leidis end keset remonti. Kantsler Urmas Viilma selgitas, et välja vahetati küttesüsteem nii peahoones kui kõrvalhoones. «Seal oli siiamaani elektriküte. Kui hoonet restaureeriti, lähtuti mõttest, et oma põlevkivist tehakse elektrit ja küllap see jääb kõige odavamaks energiaallikaks. Täna on selge, et nii see asi ei ole. Kuna linna keskküttetorustik läheb meie keldrist läbi ehk soojasõlm oli olemas, siis ei olnudki midagi muud, kui vedada laiali küttetorustik ja paigaldada radiaatorid. Töid juhtis OÜ Kiriku Varahaldus ja assessor Mati Maanas.
Lisandus veel remonditöid, nagu mõne põranda lihvimine, värviparandused, akende korrastamine. Tekkis küll palju tolmu ja segadust, kuid oli ju puhkuste aeg. Kütteperioodiks oleme uue süsteemiga valmis.»


Kaarli kogudus valis õpetajaks Jaak Ausi

Tallinna Toompea Kaarli kogudus tõmbas pühapäeval, 26. augustil joone alla pikki kuid kestnud õpetaja ametikoha valimistele. Veel samal päeval sai kuues, kogudusele kõige paremini tuttav õpetajakandidaat Jaak Aus (fotol) võimaluse sooritada oma prooviteenimine, mille järel koguduse nõukogu langetas tähtsa otsuse.
«Valimised toimusid,» kinnitas koguduse juhatuse esimees Vootele Hansen, nimetades, et Jaak Ausi kandidatuur osutus valituks seoses nõutavate häälte laekumisega. Tegemist ei olnud kaugelti ühehäälse valimistulemusega: kõik kandidaadid kogusid poolthääli, ent Jaak Aus sai neid teistest rohkem.
Kommenteerides koguduse meeleolusid kinnitab Vootele Hansen üldist heameelt, et oluline otsus on langetatud ning  saab igapäevaeluga edasi minna: «Jaak Aus on kogudusele tuttav ja kogudus on Jaak Ausile tuttav. Sellest hoolimata toob õpetajavalik kindlasti mitmeid muudatusi, sest senine abiõpetaja koormus ja ennekõike vastutus ju muutub.»
Jaak Aus (44) ordineeriti õpetajaks 1994. aastal. 1. märtsist 2001 on ta olnud Kaarli koguduse abiõpetaja.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)