Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

13.05.2020 | | Rubriik: Uudised

Valmistudes noorte laulu- ja tantsupeoks

Kahe aasta pärast, suvel 2022 toimub järjekorras 13. noorte laulu- ja tantsupidu ning repertuaari uuendamiseks on välja kuulutatud omaloomingu korjetalgud. Osalema on oodatud heliloojad ja tantsuloojad, laulude ja laulusõnade kirjutajad, luuletajad ja ka kõik need, kellel juba on valminud peol esitamiseks sobivat.

Oodatakse nii tuntud kui tundmatute autorite teoseid, mis kannaksid edasi meid ja tänapäeva ilmestavaid ja ühendavaid ideaale ja väärtusi, kirjutatakse laulu- ja tantsupeo sihtasutuse kodulehel. Laulu- ja tantsupeo üldjuhid Pärt Uusberg ja Agne Kurrikoff-Herman loodavad, et talgud inspireerivad kaasa mõtlema, mida oleks noorel inimesel ühiskonnale öelda.

„Võib-olla on meie seas loojaid, kelle kohta me üleliia ei tea, aga kellel on annet väljendada end kas kooriteose, laulu, luuletuse või hoopiski tantsu loomise näol,“ ütleb Uusberg. Teoseid saab esitada 20. maini, infot leiab aadressil laulupidu.ee. 

Oodatakse kandidaate rahvuskultuuri auhindadele

Põlva Rahvahariduse Selts on aus hoidnud rahvaluule- ja keeleteadlase Jakob Hurda (1839–1907) mälestust ja aastaid välja andnud rahvuskultuuri auhinda. 

Kandidaate võivad esitada kõik juriidilised või füüsilised isikud. Vabas vormis esildis peab sisaldama kandidaadi rahvuskultuurialase tegevuse kokkuvõtte, auhinna esitamise põhjenduse, viimase viie aasta jooksul saadud suuremad auhinnad ja täpsed andmed kandidaadi kohta. Info telefonil 5190 4396 või aadressil jakobhurt.ee. Möödunud aastal pälvisid auhinna Janika Oras ja Meelis Kihulane.

Kevad kutsub kalmistuid avastama

Möödunud nädalal avaldas vallasmälestiste ja muuseumikogude inspektor Kadri Tael muinsuskaitseameti koduleheküljel artikli, kus kutsub avastama kalmistuid. Ühtlasi annab ta teada, et Eestis on umbes 350 kaitsealust kalmistut, nende seas ka mõisa- ja talukalmistud. 

Kalmistuid saab otsida nime ja/või aadressi järgi kultuurimälestiste registrist (www.register.muinas.ee). Kalmistutel paiknevad hauatähised, kohalike meistrite või nimekate skulptorite valmistatud skulptuurid pakuvad kunstilist elamust, vaheldusrikas loodus kutsub aga nautima saabunud kevadet.

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)