Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

22.04.2020 | | Rubriik: Uudised

Siim Raie jätkab muinsuskaitseameti peadirektorina

Muinsuskaitseameti peadirektori ametis jätkab tööd Siim Raie (fotol), kes läbis edukalt riigikantselei tippjuhtide valikukomisjoni korraldatud avaliku konkursi. Esimest korda valiti Raie sellesse ametisse 2015. aastal.

Siim Raie on lõpetanud muinsuskaitse ja konserveerimise magistriõppe Eesti kunstiakadeemias, kus ta jätkab ka doktoriõpinguid. Enne peadirektori ametisse valimist 2015. aastal töötas ta Vabariigi Presidendi kantselei direktorina. 

XIII noorte laulu- ja tantsupeo üldjuhid on valitud

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus andis teada, et XIII noorte laulupeo peadirigent on Pärt Uusberg ja tantsupeo pealavastaja on Agne Kurrikoff-Herman. Nii otsustasid avalikule konkursile laekunud töid vaaginud komisjonid. Kokku laekus konkursile 20 tööd. 

Laulupeo ekspertkomisjoni esimehe Heli Jürgensoni sõnul sai Pärt Uusbergi puhul otsustavaks noore helilooja ja dirigendi sügavalt läbitunnetatud ning veenev arusaam laulupeost kui maailmavaatelisest tasakaalupunktist noortele, kes traditsioonide jätkajatena peavad hakkama saama nii eelkäijate ootuste kui ka üleilmastumisest tekkivate probleemidega. 

Agne Kurrikoff-Herman on alates Viljandi kultuurikolledži lõpetamisest 1997. aastal teinud huvijuhi ja tantsuõpetajana pidevalt tööd laste ja noortega. 20 aastat on ta tegutsenud tantsuansambli Sõprus laste- ja naisrühmade juhendajana. 

Pärt Uusberg on 1986. aastal sündinud helilooja ja dirigent, kelle helilooming on laialt tuntust kogunud nii Eestis kui ka välismaal. Mitmed tema teosed on kõlanud varasematel laulupidudel, millest eriti armastatuks sai 2019. aastal juubelipeol Uusbergi enda dirigeerimisel kõlanud laulupeokantaat „Igaviku tuules“. 

XIII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 1.–3. juulil 2022. aastal Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)