Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

15.04.2020 | | Rubriik: Uudised

Sinilillekampaaniaga toetatakse veterane

Tänavu juba seitsmendat aastat korraldab MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega Sinilillekampaania, mille sisuks on toetada Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veterane, keda Eestis on kokku üle 3000. 

1. aprillist kuni 30. aprillini saab osta sinilillesümboolikat, mille kandmisega saab näidata solidaarsust, samuti kasutatakse meenete müügist laekuvat raha sihtotstarbeliselt veteranide toetuseks. Iga sinilillemärk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö. 

Kampaania käigus laekunud raha on alati suunatud toetama ühiskondlikult olulisi tervishoiu- ja spordiprojekte. Tänavu aidatakse annetustega lisaks veteranide toetamisele soetada vajalikke seadmeid Kuressaare haiglale.

Vastseliina kiriku katus peab taas vett

Kindlasti ei ole kiriku ehituslik olukord koguduse vaimuliku pakilisem küsimus, aga emeriitõpetaja Toivo Hollo tunnistab, et suur mure on murtud, kui tänavu kevadel muudeti kiriku katus vettpidavaks: „Ligi 30 aastat tagas remonditud katuse puhul ilmnesid ehitustehnilised vead õige pea ning oleme aastaid harjunud, et lumesulamise ja suurte vihmade puhul laseb katus läbi neelukohtadest,“ räägib Hollo. 

Tänu muinsuskaitseameti ja kohaliku omavalitsuse rahalisele toetusele kogusummas 20 000 eurot tegi töid Võru ehitusfirma Edepol OÜ, mille juhataja Virgo Eiche on Vastseliina koguduse liige. „Loomulikult soovib ta kodukirikule parimat ja me olemegi teostusega väga rahul,“ kinnitab õp Hollo. 

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)