Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

29.01.2020 | | Rubriik: Uudised

vabanemineViimsi saab vabadussõja mälestusmärgi
Möödunud aastal korraldas Viimsi vallavalitsus koostöös Eesti Sõjamuuseumi, muinsuskaitseameti ja arhitektide liiduga konkursi mälestusmärgi ideelahenduse leidmiseks. Viimsi valla aastalõpu tunnustusüritusel kuulutati välja konkursi võitja. Selleks osutus Sander Paljaku ideekavand „Vabanemine“(fotol). Mälestusmärk rajatakse sel aastal Viimsi mõisa parki.
Ideekavandi kontseptsioonis kirjutatakse, et mälestusmärk sümboliseerib inimeste ja kõigi elusolendite loomulikku tahet olla vaba. Ideekavandiks on saadud inspiratsiooni Viimsi tuulisest, merelisest ja metsikust iseloomust, mille otseseks väljenduseks on oskus lennata. „Vabanemine“ koosneb kahest poolest, millele mõlemale on kinnitatud 40 tiiba. Tiibade peal leiavad koha sõjas osalenud sõdurite nimed.

tudulinna vana kirik

Tudulinna vana kirikuhoone aastal 1939.

Hakatakse partnerit otsima
MTÜ Tudulinna Kultuurikants on andnud teada, et valminud ja kinnitatud on hoolikalt läbitöötatud Tudulinna vana puukiriku restaureerimisprojekt. See sisaldab nii arhitektuurse, ehitusliku kui ka eriosade projektid ja need on koostanud OÜ Zoroaster.
Üks suur etapp kirikuhoone elluäratamisel on seega edukalt läbitud, kinnitab mittetulundusühingu juhatuse esimees pianist Lauri Väinmaa. Ta ütleb, et väliselt tuleb kirik võimalikult algupärane, aga hoone sees püütakse ajalooline ilme ühendada tänapäevaste vajadustega. Torni on plaanitud ruumid esinejatele ja MTÜ-le ning ekspositsioon. Sealt avaneb kaunis vaade ümbrusele.
Ehitamiseks hakatakse nüüd otsima pikaajalist partnerit. Mittetulundusühing on tänulik iga toetuse eest. Annetuse saab teha arvelduskontole EE522200221067794646.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)