Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

11.12.2019 | | Rubriik: Uudised

Martna1Martnasse tuli tunnustus
Martna Püha Martini kogudus pälvis Läänemaa parima kodanikuühiskonna toetaja tiitli.
Martna koguduse juhatuse esimehe Anu Huusi (pildil) toredad algatused ja ideed on teinud kirikust kogukonna silmis kihelkonna keskuse ning kogudusest usaldusväärse koostööpartneri nii omade kui võõraste seas.

 

 

 

 

Raiste_AnneEKNi oikumeeniline preemia
Eesti Kirikute Nõukogu oikumeeniline aastapreemia antakse Pirita kloostri kabelis 18. detsembril üle teleajakirjanik Anne Raistele (pildil).
Anne Raiste on alates 1994. aastast kajastanud regulaarselt kirikuelu sündmusi „Aktuaalses kaameras“. 2019. aasta märtsikuus viibis Anne Raiste koos ERRi võttegrupiga Roomas ja Vatikanis, kajastades nii Rooma-Katoliku Kiriku omaaegse peapiiskopi Eduard Profittlichi õndsakskuulutamise protsessi dokumentide üleandmist Pühale Toolile kui ka paavst Franciscuse audientsi, kus osalesid teiste hulgas paavsti 2018. aastal toimunud Eesti-visiidi korraldamises osalenud inimesed.

Palvushommikusöök Tallinnas
4. detsembri varahommikul tuldi Toompeale riigikogu konverentsisaali kokku 18. Eesti rahvuslikule palvushommikusöögile.
Peakõneleja, kirjanik ja keeleinspektsiooni peadirektor Ilmar Tomusk arutles teemal „Mis keeles räägib Jumal?“. „2019. aastal tähistame eesti keelele riigikeele staatuse andmise sajandat aastapäeva, seega on tänagi paslik rääkida keelest. Kuna meie palvushommikusöök on kristlik üritus, küsime kõigepealt, mis keeles räägib Jumal. Ja loomulikult huvitab meid see, kas ta räägib eesti keelt,“ alustas Ilmar Tomusk.
Hommikusse tõi muusikat ja sära Laikrete perebänd.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)