Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

04.12.2019 | | Rubriik: Uudised

Hargla kirik. Kätlin Liimets

Hargla kogudus 325
Möödunud pühapäeval tähistati Hargla kirikus piduliku kontsertjumalateenistusega lisaks uue kirikuaasta algusele ka koguduse 325. aastapäeva ja pikaajalise koguduseõpetaja Artur Raibaka 105. sünniaastapäeva (oli õpetajaks 1966–1995). Koguduse praktikant Indrek Salumets märkis, et koguduse aastapäeva aluseks on Rootsi kuninga Karl XI käskkiri 21. aprillist 1694 koguduse rajamiseks.
Jumalateenistus oli tavapärasest pidulikum, lisaks hooldajaõpetajale Vallo Ehasalule teenisid ka Valga praostkonna praost Mart Jaanson ning praktikandid Indrek ja Signe Salumets. Laulis Nõo koguduse segakoor Ragne Meieri dirigeerimisel, organistiks oli Anne Juzar. Päev jätkus koosviibimisega Hargla maakultuurimajas.

Norte2019

Monica del Norte näituse avamisel. Kätlin Liimets

Näitus „Emade aiad“ Tartu Jaani kirikus
19. novembril avati Tartu Jaani kirikus Monica del Norte näitus „Emade aiad“, mis koosneb 42 maalist. Avamisel laulsid kunstnik õpetaja Urmas Nageli kitarrimängu saatel ja Maarja Kaplinski a cappella.
Tegemist on kunstniku kolmanda näitusega Jaani kirikus. Ekspositsiooni teema on ajendatud vanaemaks saamisest: „Seekordne näitus tähistab minu elu suurimat murdepunkti: sain vanaemaks. Lastelaste (kaksikud tüdrukud) tulek oli hetketi pingeline ja ma ei osanud muud teha kui maalida. Vanaema rolli sisseronimine veel kestab.“
Näitus sisaldab ka alakollektsiooni „Armastuse õied“. Fantastilised õied maalidel on peegeldused kõikvõimalikest ema-lapse suhetest. „Päris väiksena mõtisklesin oma emade ja sõprade üle. Sain aru, et iga ema oli kohutavalt erinev. Oma ema ja suhet temaga poleks vahetanud mitte kellegi ega millegi vastu siin ilmas,“ avas Monica del Norte nähtavat.

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)