Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

16.10.2019 | | Rubriik: Uudised

Katoliiklaste tähtis sinod
Roomas on alanud katoliku kiriku Amazonase jõe piirkonna piiskoppide sinod. Arutuse all on kohalike põliselanike vaimuliku teenimise küsimus, mis on keeruline suurte vahemaade ja raskete teeolude tõttu. Et katoliku preestrid jõuavad sealsetesse küladesse harva, on paljud põliselanikud juba üle läinud nelipühikogudustesse.
Lääneriikide katoliiklasi huvitab sinod aga eelkõige seetõttu, et olukorra leevendamiseks on ette pandud anda armulauapühitsemise õigus kohalikele abielus meestele ja rakendada koguduseelu korraldamisse rohkem ilmikuid, sealhulgas naisi. Liberaalsed ringkonnad hellitavad nimelt lootust, et Amazonase piirkonnas ellu viidud muudatused võivad edaspidi sillutada teed kogu kiriku reformimiseks.

InterdiacDiakooniast Tšehhis
Interdiaci nõukogu pidas 30. septembrist 2. oktoobrini Tšehhis oma iga-aastast koosolekut. Tegemist on rahvusvahelise akadeemiaga diakoonia- ja ühiskonnatöö edendamiseks Kesk- ja Ida-Euroopas. Kohale olid tulnud esindajad 12 partner­organisatsioonist 11 riigist, sealhulgas õp Avo Üprus EELK Diakoonia- ja Ühiskonnatöö Sihtasutusest (pildil). Muu hulgas olid kohtumisel pikemalt kõne all EELK diakooniatöö kogemused, mis Interdiaci pressiteate kohaselt kutsusid esile diskussiooni kiriku olemuse ja diakooniakirikule iseloomulike joonte kohta.

Süüdi vaenuõhutamises
Põlissoomlaste partei parlamendisaadik Sebastian Tynkkynen mõisteti juba teist korda süüdi vaenuõhutamise pärast rahvusrühma vastu, kirjutab Soome kirikuleht Kotimaa. Sedapuhku oli põhjuseks 2016. aastal tehtud Facebooki-postitus, milles ta jagas terroristide näopilte koos kommentaariga, et neid kõiki ühendab Allahi teenimine. Kui rahvasaadik otsust edasi ei kaeba, peab ta maksma rahatrahvi.
Tynkkynen on usutunnistuselt nelipühilane, kuid heideti mullu kirikust välja, sest ta pooldab samasooliste abielu ja elab ise koos meespartneriga.

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)