Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

09.10.2019 | | Rubriik: Uudised

Ühendus Naised Teoloogias sai kokku
4. oktoobril pidas Ühendus Naised Teoloogias (ÜNT) Tallinnas usuteaduse instituudi ruumes üldkoosoleku, mille raames valiti organisatsiooni juhtorgani uued liikmed. Nüüdsest kuuluvad juhatusse Anne Kull, Kerstin Kask, Tiina Janno, Jane Vain ja Merike Kütt.
1994. aastal asutatud ühenduse liikmeteks on naisvaimulikud, -teoloogid ja naistest teoloogiaüliõpilased. Ühendusse kuulub umbes 40 liiget.

Viljandi praostkond võõrustas sõpru Soomest
30. septembrist 1. oktoobrini külastasid Viljandi praostkonda Soome sõpruspraostkonna Tuusula esindajad. Oma esindajad saatsid Eestisse kõik Tuusula kogudused, delegatsioonis oli kokku 18 inimest. Kõpu koguduse sõpruskogudusest Keravalt olid tulnud näiteks peaõpetaja, majandusjuhataja ja rahvusvahelise töö sekretär.
„Eestlased tutvustasid soome sõpradele meie kogudusi ja rahva eluolu,“ selgitab Kõpu ja Suure-Jaani koguduse õp Hedi Vilumaa. Tema sõnul anti hõimlastele ülevaade ka Eesti kiriku uue lauluraamatu koostamisest. Vaagiti võimalust korraldada vastastikuseid töötegijate vahetusi ja õppereise.
Marju Lepajõest valmis film
Režissöör Vallo Toomla sai valmis portreefilmi Marju Lepajõest, mis esilinastub Tartu Elektriteatris (ajalooline Tartu ülikooli kirik Jakobi 1) 12. novembril.
Filoloogist, religiooniloolasest, Tartu ülikooli usuteaduskonna õppejõust ja hinnatud arvamusliidrist linateos „Päevade sõnad“ toob vaatajateni portreteeritava mõtteid meie kaasajast, mil inimese vajadus ja võime süveneda on taandunud teisejärguliseks.

Tarmo SoomereAkadeemik Tarmo Soomere valiti tagasi
Eesti Teaduste Akadeemia 25. septembril toimunud üldkogul valiti teiseks järjestikuseks viieaastaseks ametiajaks akadeemia senine president Tarmo Soomere. Presidendiks valitud Soomerel vastaskandidaate ei olnud. Oma kõnes rõhutas ta, et akadeemia roll seisneb teadlaste hääle kuuldavale tegemises: „Akadeemia on tõusmas riigi peamiseks teadusnõustajaks. Ka akadeemia kirjutamine koalitsioonilepingusse on suur asi.“

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)