Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

02.10.2019 | | Rubriik: Uudised
Kullamaa

Kullamaa kiriku tornist alla võetud muna ja rist. Internet

Kullamaal oodatakse kirikutorni remonti
Juba kevadest on Kullamaa kiriku torn ilma risti ja munata, sest need on viidud Rändmeistri firmasse. Tõenäoliselt on need pärit aastast 1869, mil valmis kiriku praegune torn. Ristialusest munast oli enam kui veerand puudu, räägib kogudust teeniv õpetaja Lembit Tammsalu. Kuuli ja risti taastamiseks sai kogudus toetust muinsuskaitseameti kaudu ja kogudus saab makstud ka vajaliku omaosaluse. Rist ja muna kullatakse ning nende sära hakkab juba eemalt silma paistma.
Aga sellega kogudus ei piirdu. Ollakse küll tänulikud, et tornikiivri plekk on terve, kuid toestada on vaja torni konstruktsioone. Selleks on taotlus tehtud muinsuskaitseametile, kuid igal juhul on kogudusel vaja leida omaosaluseks kopsakas summa. Seepärast kogutakse sihtotstarbelisi annetusi kiriku kellatorni remondiks. Annetuse saab teha EELK Kullamaa Püha Johannese koguduse kontole EE881010602003964007 märgusõnaga „kellatorn“.
Juunis paigaldati kiriku tornialuse ruumi seinale mälestustahvel ja kalmistule hauakivi ehitusmeister Adam Kellmannile, kelle projekti ja juhatuse järgi torn 150 aastat tagasi ehitati. Tahvli ja kivi paigaldamise eest hoolitsesid meistri järeltulijad.

Tulekul on juhatuse­esimeeste konverents
11.–13. oktoobrini toimub Nelijärvel EELK koguduste juhatuste esimeeste ja liikmete XII konverents, mille teemaks sel aastal on koguduse juhtimine. Toimub ka aasta juhatuseesimehe valimine. Konverentsile saab registreerida EELK kodulehe siseveebis. Konverentsil osalemine maksab 80 eurot.
Korraldajad innustavad kokku tulema, et saada uusi ideid ja jõudu jätkamiseks. Ettekandeid peavad Urmas Viilma, Urmas Arumäe, Andrus Mõttus ja Riina Solman. Toimuvad töötoad, arutlusring ning intervjuud aasta juhatuseesimeheks esitatud kandidaatidele. Jumalateenistus peetakse Aegviidu kirikus.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)