Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

25.09.2019 | | Rubriik: Uudised

Konverentsil arutletakse usuvabaduse teemadel
Seda, et Eesti Vabariik tagab kõigile usuvabaduse, deklareeriti 24. veebruaril 1918 „Manifestis kõigile Eestimaa rahvastele“. 1919. aastast saame loetleda juba mitmeid konkreetsemaid usuvabadust käsitlevaid õigusakte.
Soovides tähistada Eesti Vabariigi sajandat aastapäeva ja Eesti Kirikute Nõukogu teema-aastat „Eesti usk“ korraldavad Eesti Kirikute Nõukogu ja justiitsministeerium 9. oktoobril kell 9.30–16.45 riigikogu konverentsikeskuses konverentsi „Usuvabadus Eestis“.
Konverentsil räägitakse nii usuvabaduse minevikust, olevikust kui tulevikust. Prof Priit Rohtmets ja prof Riho Saard teevad ettekanded Eesti Vabariigi esimeste usualaste õigusaktide kujunemisest. Erik Salumäe puudutab Eesti Vabariigi ja Püha Tooli riikidevahelisi suhteid. Ringo Ringvee räägib usuvabaduse tänapäevast Eesti riigi ning Merilin Kiviorg Euroopa kontekstis. Tanel Kalmet käsitleb lähemalt usuvabadust puudutavat põhiseaduse § 40 ning prof Rein Veidemann usuvabaduse ja sõnavabaduse vahekorda.
Aktuaalsetel usuvabadusega seotud teemadel arutlevad kahes vestlusringis rahvastikuminister Riina Solman ja Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute juhid (väitlusjuht Jaanus Kangur) ning Kirikute Nõukogu president emeriitpeapiiskop Andres Põder ja parlamendierakondade esindajad (väitlusjuht Joonas Hellerma).
Konverentsi kava on aadressil www.ekn.ee/konverents ning sealsamas on kõigil soovijatel võimalik ka registreeruda kuni 1. oktoobrini 2019 (kohtade arv on piiratud).
Erik Salumäe,
EKNi meedia projektijuht

Leedu eestlased Vilniuses

Leedus

Mona Avik

15. septembril kogunesid Leedu eestlased Vilniuse luterlikku kirikusse suurpõgenemise 75. aastapäeva mälestusteenistusele.
Teenis Tartu praost Ants Tooming (fotol), osales ka Eesti suursaadik Vilniuses Jana Vanaveski koos abikaasaga. Eesti seltsi esimehe Liia Urmani eestvedamisel vaadati pärast teenistust dokumentaalfilmi 1944. aasta laevapõgenikest.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)