Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

04.09.2019 | | Rubriik: Uudised

Peetri koolimajaPeetri kool jätkab ülikooli peahoone lähedal
Alanud kooliaastal jätkab Tartu luterlik Peetri kool (TLPK) tegevust Tartu kesklinnas, ülikooli peahoone lähistel aadressil Küütri 1 (fotol).
Siirdumine südalinna prestiižsemas piirkonnas Küütri ja Ülikooli tänava nurgal asuvasse hoonesse, millel tartlaste jaoks on lausa kultuslik maine, võeti ette praktilistel kaalutustel. Senine asukoht ettevõtluskõrgkooli Mainor ruumides jäi igal aastal ühe klassikomplekti võrra kasvavale erakoolile lihtsalt väikeseks ning teised linna poolt pakutavad üüripinnad ei osutunud erinevatel põhjustel sobivaks.
2. septembril, pärast seda, kui kooliaastat alustati avaaktus-jumalateenistusega Peetri kirikus, toimus uues koolihoones direktori ja juhtkonna tänuüritus koostööpartneritele. Uuenduskuuri läbi teinud hoonega tulid tutvuma linnavalitsuse, teadus- ja haridusministeeriumi ning linna teiste erakoolide esindajad, samuti oli kohal hoone omaniku ning sisetöid teinud firma esindaja. Ööklubi, kinosaali ning restoranina tuntud hoone on kohandatud kristliku erakooli vajadustele ning õppetöö algas seal 3. septembrist.
Direktor Tarvo Siilaberg tunnistas, et TLPK püsivaks kõrvaltegevuseks on olnud koolimaja küsimuse lahendamine: „Alates taasasutamisest 2013. aastal oleme panustanud ajaloolise Peetri koolimaja taastamisse. Kooli ja Peetri koguduse koostöös valmis detailplaneering, läbiti projekteerimisetapid ning sai tehtud esimesed ehitusloajärgsed töödki, kuid kallil ajal osutus tööde põhimahu finantseerimine selgelt üle jõu käivaks.“
Siilabergi sõnul asuti otsima alternatiive. Erinevate pakkumiste üle otsustamisel oli määravaks asukoht ja kooli pikaajalistele vajadustele vastav keskkond. „Intensiivne lahenduste otsimise periood jõudis lõpule detsembris 2018, mil sõlmisime Athena Maja OÜga 15aastase üürilepingu Küütri 1 hoone kasutusele võtmiseks koolimajana,“ vahendab ta, väljendades koolijuhina rahulolu, et pärast hoones tehtud põhjalikke ümberehitustöid jätkab kool vanalinna väärikas majas 120 õpilasega.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)