Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

28.08.2019 | | Rubriik: Uudised

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOrel kutsub külla
Vendade Kriisade heakõlaline orel Rapla kirikus (fotol) tähistab 80. sünnipäeva ja on terve suve kutsunud muusikasõpru end kuulama.
See orel on Raplas kolmas, ta vahetas välja Saksamaalt 19. sajandi viimasel veerandil tellitud oreli ja pühitseti 3. septembril 1939. Oreli valmimine maksis siis 12 700 krooni. Oreli ristiisa on professor August Topman, kes koostas registrite ja tämbrite valiku.
Kogudus on võtnud plaani oreli suurema remondi ja nii on sünnipäeva tähistamiseks kui ka eelolevale remondile mõeldes korraldanud kogu suve kontserte.
Kontsert on ka täna õhtul kell 20 ja mängib Maria Blaševitš Tomskist. Pühapäeva, 1. septembri keskpäeval annavad kontserdi Tiia Tenno ja Hille Poroson, sopran Anneliis Volmer ja saksofonist Jandra Puusepp.
Oreli remondi heaks saab annetada koguduse kontole EE591010802000887000 SEBs märksõnaga „orel“.

Ridala-triibuline-busspipeatus-4Eesti Rahva Muuseumi fotokonkurss
Kümme aastat tagasi hakati Eesti Rahva Muuseumi eestvõttel märgistama kihelkondade piire. Selle aja jooksul paigaldati 1230 viita.
Ettevõtmine lõppes sel suvel Tartumaal, kus ERM kuulutas välja suurprojekti lõppu tähistava fotokonkursi „Minu kihelkond“.
Konkursile oodatakse aastatel 2018–2020 pildistatud fotosid, mis kujutavad kihelkonnaelu pidu- ja argipäevadel, suvel ja talvel. Fotosid saab konkursile esitada 1. märtsini veebikeskkonnas Pildiait.
Paremad pildid pannakse näitusele, konkursi peapreemia on 1000 eurot. Konkursi tingimustega saab tutvuda muuseumi kodulehel.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)