Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

07.08.2019 | | Rubriik: Uudised

Lauritsapäeval Kuusalus
Laurentsiuse Selts ja Emakeele Selts korraldavad eesti keele aasta puhul lauritsapäeval, 10. augustil algusega kell 14 Kuusalu pastoraadis, eesti riigikeele sünnikohas, Eesti-Soome kultuurikonverentsi. Meie emakeele saamisel riigikeeleks on Soomel ja soomlastel olnud väga suur roll. Soome ja Eesti lektorite ettekanded annavad ülevaate kahe sugulasrahva kultuuri- ja keeletöö alastest sidemetest 19. sajandist tänapäevani. 2019. aasta on eesti keele aasta. Sellega väärtustatakse eesti keelt ning tähistatakse eesti keele mainimist riigikeelena sada aastat tagasi.
Õhtul kell 18 on Kuusalu kirikus jumalateenistus ja XXXIII rahvusvahelise orelifestivali (kunstiline juht Andres Uibo) raames kontsert.

Tõrva vallas anti välja esimesed kuld- ja hõbemärgid
Vallavanema ja volikogu esimehe vastuvõtul tunnustati tublisid tõrvalasi Tõrva valla aumärkidega. Valla esimesed kuldmärgid said Urve Saks ja Valev Elerand. Hõbemärgid pälvisid Maire Appo, Monika-Evelin Liiv ja Arvo Lasting. Hõbemärk antakse aga erilise auavaldusena olulise tulemusliku töö ja saavutuste eest valla igapäevases elus ja arengus.
Õpetaja Arvo Lasting teenib aastast 1999 Helme ja Taagepera kogudust ja aastast 2009 hooldajaõpetajana ka Mõisaküla kogudust. Lasting on EELK Viljandi praostkonna revisjonikomisjoni esimees, SA Tõrva Kirik-Kammersaal nõukogu liige ja lööb kaasa Kaitseliidus. Ta on laulnud Tõrva rahvakooris ning on ansambli Sillervo liige.

ruhnus

Piiskop Tiit Salumäe ja diakon Jaanus Torrim Ruhnus. Heigo Zimmer

Madlipäeval Ruhnu saarel
Madlipäeval, 22. juulil oli piiskop Tiit Salumäe koos abikaasa Liaga Ruhnus, et tähistada koos diakon Jaanus Torrimi ja kogudusega Ruhnu vana puukiriku 375. aastapäeva. Ristiti noor koguduseliige Rebeka ja piiskop jagas armulaua sakramenti.
Meenutati emeriitpraost Harri-Johannes Reinu 93. sünniaastapäeva. 2011. a kirjutas ta Ruhnu kiriku jumalateenistuste raamatu, mille pühendas tänumeeles Ago Viljarile. Orelikontserdi andis organist Kristel Aer Ruhnu uues kirikus.

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)