Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

21.06.2019 | | Rubriik: Uudised

Lääne-Nigulas uus lipuväljak
Lääne-Nigula kiriku juures asuva Vabadussõja mälestusmärgi kõrval avati 2. juunil lipuväljak, mille õnnistas piiskop Tiit Salumäe, vahendab ajaleht Lääne Elu.
Salumäe sõnul tegi vallarahvas lipuväljaku näol kauni kingituse Eesti Vabariigile. Ta lisas, et ühelt poolt on tegemist paigaga, kuhu kohalikud inimesed saavad kokku tulla, kuid see on ühtlasi ka kohustus, sest lipuväljakut tuleb korras hoida.
Kohalik pastor Leevi Reinaru õnnistas kirikus kaks Eesti riigilippu ja ühe Lääne-Nigula valla lipu, mille kandsid uuele lipuväljakule vallajuhid, naiskodukaitsjad ja samal päeval leeritatud uued koguduseliikmed. Pärast lippude heiskamist jagati kätte leeritunnistused.

Salemi_kirikSalemi kogudus saja-aastane
Laupäeval tähistas sajandat aastapäeva Tartu Salemi baptistikogudus. Kavas oli minikonverents, mille ettekanded kajastasid koguduse minevikku, olevikku ja tulevikku. Sellele järgnes osadusõhtu „Kodu kutsub!“. Pühapäeval toimus tänujumalateenistus, kus jutlustas Joosep Tammo.
Salemi kogudus asutati küll detsembris 1919, kuid juubelit otsustas kogudus tähistada suvel. Koguduse infolehes selgitas pastor Toivo Pilli, et jumalateenistustega uues kirikus (pildil) alustati 2000. aasta suvel ning lisaks sellele on juunikuus aastapäeva parem pidada kui talvel.

Vastuolud pastorist kooliõpetajaga
Lõuna-Eesti Postimees kirjutab, et Sangaste koguduse pastor Ivo Pill on pahuksis Tsirguliina kooliga, kus ta töötab ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetajana.
Väidetavalt süüdistatakse teda Hitleri ülistamises ja ebaobjektiivses hindamises. Pill ennast süüdi ei tunnista. „Võin ülistada Hitleri insenere, kes tootsid häid sõjamasinaid, aga mitte kunagi Hitleri persooni. Ilmselgelt olen holokausti vastu,“ vahendab ajaleht pastori sõnu. Vald ja kool teemat pikemalt kommenteerima ei soostu.

Meie kõik peame saama avalikuks Kristuse kohtujärje ees. (2Kr 5:10)