Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

07.06.2019 | | Rubriik: Uudised
puhkpill

Kontserdil kõlasid puhkpillid. Erakogu

Praostkonna laulupäev
25. mail toimus Vastseliina kirikus Võru praostkonna vaimuliku laulupäeva kontsert.
Musitseerisid praostkonna koorid ja ansamblid, Valga praostkonna projektkoor, organistid Dina Ikhina ja Denis Makhankov Venemaalt (Peterburist), puhkpilliorkester Kungla, Antsla muusikakooli puhkpilliorkester, Vastseliina-Misso puhkpilliorkester ning Vastseliina muusikakooli puhkpilliansambel Viljar Jõe juhendamisel. Võru praostkonna muusikatöö sekretär on Ara Bander.

Kirbla kirik. Arhiiv

Kirbla kogudus valis nõukogu
Eesti üks väiksemaid kogudusi, Kirbla Püha Nikolause kogudus sai 5. mail nõukogu.
Konsistooriumi loal on kogudusel võimalik nõukogu mitte valida ning lasta selle ülesandeid täita täiskogul. Koguduse hooldajaõpetaja Illimar Toomet selgitab: „Sel moel on Kirblas ka aastaid toimitud. Teisalt aga tõi see endaga kaasa juhtumeid, kus täiskogu koosolekule kogunes vaid paar-kolm inimest. Nõukogu koosoleku puhul on aga selgem, et iga osaleja on vajalik, muidu jäävad otsused tegemata. Kirbla koguduse nõukogu valiti seitsmeliikmelisena, sama palju liikmeid kuulub ka täiskogusse, hingekirjas on 50 inimest.“
Lääne praostkonna Kirbla koguduse nõukogu ja juhatus on ametis järgmiste korraliste valimisteni 2020/2021. aastal. Kirbla Püha Nikolause kirik on väikseim eraldi kihelkonnaga kirikuhoone Eestis.

EELK noorte piibli- ja misjonikursus lõpetas
Möödunud aasta septembris alustanud 18–30aastased kursuslased jõudsid lõpusirgele. EELK noorte piibli- ja misjonikursuse 8. lend sai Talu laagrikeskuses kätte tunnistused 19. mail. Koolitajad õnnistasid 18 Jeesuse jüngrit teele ja tööle.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)