Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

lipp põltsamaalLipu sünnipäeva tähistatakse kingitusega
Põltsamaa vald kutsub kõiki lipu 135. sünnipäeva eelõhtul, 3. juunil Põltsamaale, kus õmmeldi esimene sinimustvalge lipp. „Põltsamaalastena oleme uhked, et esimene Eesti lipp õmmeldi 1884. aastal just siin,“ ütleb Põltsamaa abivallavanem Karro Külanurm.
Tulijatel palutakse riietuda sinisesse, musta või valgesse, et moodustada inimestest umbes saja meetri pikkune lipp. Inimlipp, maailma suurim sinimustvalge moodustatakse Pajusi maan­tee sõiduteele kell 18.30–19.30 ja seda pildistatakse ülalt. Need, kel mingil põhjusel pole sobivat tooni riideid, saavad kohapeal osta sinise, musta või valge keebi.
Pildistamise järel minnakse rongkäigus muusikakooli juurde Beermanni lipuväljakule ja endise Põltsamaa kihelkonnakooli juurde. Esimesest paigast osteti lipu õmblemiseks vajalik kangas, teises õmmeldi lipp kokku. Kultuurikeskuse juures toimub aga kontsert, kus isamaaliste lauludega esinevad Ivo Linna, Tõnis Mägi ja Antti Kammiste. Päikeseloojangul antakse lipp sümboolselt üle Otepääle.
Eesti lipp pühitseti 4. juunil 1884 Otepää kirikumõisas.

Tähtpäev tuleb lauluga
Eesti Naislaulu Selts kutsub tallinlasi ja linna külalisi 2. juunil kell 15.30 Toompeale Kuberneri aeda, et teha muusikaline kummardus riigilipule tema sünnipäeva puhul. Esinevad Tallinna tehnikaülikooli akadeemiline naiskoor ja Võru koor Tempera. Dirigeerivad Jana Perens, Ayaka Ueda ja Signe Rõõmus. Kontsert toimub Tallinna vanalinna päevade programmi raames ja on tasuta.

Folklooripäev Otepääl
Jakob Hurda nimeline Põlva Rahvahariduse Selts ja Otepää Maarja kogudus korraldavad 29. mail Põlva valla koolide IX folklooripäeva, mis on pühendatud Eesti lipu 135. aastapäevale ja Jakob Hurda 180. sünniaastapäevale. Kl 11 annavad pastoraadi õues, vihma korral kirikus kontserdi Põlva kooli ja Johannese kooli õpilased. Koguduse juhatuse esimees Jaan Uibo tutvustab õpilastele Eesti lipu lugu ja Jakob Hurda tegevust Otepääl.
Jakob Hurt (1839–1907) sündis Põlvamaal Himmastes külakoolmeistri pojana, teenis pastorina 1872–1880 Otepääl ja hiljem Peterburi Jaani kirikus.