Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

24.05.2019 | | Rubriik: Uudised

Mustamäe leht-1Sirvides uut koguduse ajalehte
Läinud aasta novembrikuus nägi trükivalgust Mustamäe väikese koguduse ajalehe esinumber. Sellest ajast on see ilmunud iga kuu alguses, kokku juba seitse numbrit Maarja Magdaleena koguduse Ajalehte.
Iga ajaleht sisaldab rubriike: vaimulik mõtisklus, tagasivaade koguduse tegevusele, leeritund, portree, päevateema, nuputamist lastele ja koguduse kuukava. Järjekorras seitsmendas, maikuu numbris saab lugeda mõtisklust taevaminemispühast, rakugruppidest, lastelaagritest, Jumala ilmutusest ja muust. Kokkuvõttes annab see kaheksaleheküljeline, ilusa kujunduse ja fotodega illustreeritud leht hea ülevaate ühe noore omanäolise ning oma kiriku hoone valmimist ootavad koguduse elust. Ajalehe toimkonnas on kujundaja Jaana Maria Unga ja keeletoimetaja Auli Tohv.
Riin Kippel kirjutab toimetusele saadetud kirjas: „Soovin siirast südamest, et see hetk ei oleks enam väga kaugel, kui kogudus kolib välja keldrist ja ilus paadikujuline kirik saab nende koduks. Kõige olulisem on aga soov, et Jeesus Kristus ise saab selle paadi tüürimeheks!“

Uudiseid Viljandist
Viljandi Jaani kiriku väljaanne Aja Leht on koondanud kokku kolm kuud (märts, aprill ja mai) ning kannab numbrit 6/236. Viimane number näitab väljaande pikka ajalugu. Aja Lehe toimetusse kuuluvad Marko Tiitus, Mirjam Tiitus, Liina Heinaste ja Tõnno Habicht.
Maitsekalt kujundatud ja värvirohke leht annab ülevaate koguduse olulisematest sündmustest, kirjas on jumalateenistuste ajad, õnnitletakse sünnipäevalapsi ja tuletatakse koguduseliikmetele meelde liikmemaksu tasumist. Algamas on suvine rännakute aeg, ka Viljandi Jaani kirik on suviti teelistele avatud ja ootab külastajaid. Koguduse õpetaja Marko Tiitus kinnitab, et koguduse ressurss on suhted.
Aja Leht on loetav ja leitav Viljandi Jaani koguduse kodulehel.

Käige nagu valguse lapsed – sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. (Ef 5:8b,9)