Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

17.05.2019 | | Rubriik: Uudised

merilin kirbitsOtepää linnamäel etendatakse lipu lugu
Eesti lipu 135. sünnipäeval 4. juunil mängitakse Otepää linnamäel Erki Aule näidendit „Taevas, muld ja tulevik“. Näidendi on lavastanud Peep Maasik. Lavastuses kulgeb paralleelselt mitu lugu, mis põhinevad Eesti lipu ajaloo hetkedel. Üks lugu algab 1882. aastal, kui keelatakse eestlaste esimene üliõpilaskorporatsioon Vironia, teine aga 1943. aastal, kui EÜSi vilistlane Karl Aun peidab Otepääl õnnistatud lipu okupatsioonirežiimi eest Lääne-Mardi tallu.
Etenduses mängivad Veikko Täär, Merilin Kirbits, Ott Kartau, Mari Anton, Raivo Adlas jt. Järgmised etendused on 5., 7., 9. ja 10. juunil. Etenduste algus kell 20. Piletid müügil Piletilevis ja Otepääl turismiinfokeskuses.
Etenduses teeb kaasa Otepää kultuurikeskuse loomejuht, vabakutseline näitleja Merilin Kirbits.

Jannseni dirigendikepp püsinäitusel
Eesti Rahva Muuseumis saab alates 16. maist püsinäitusel „Kohtumised“ näha Johann Voldemar Jannseni hõbedast taktikeppi, mida ta kasutas 1869. aastal esimesel üldlaulupeol, ning Jakob Hurda kõne teksti laulupeolistele ja trükist „Programm piddo-lauljatele ja Eesti surel rõmolaulopiddul Tartus, 17.–21. Junil 1869“, noodiraamatut ning unikaalset kollektsiooni kõigist Eesti laulu- ja tantsupeomärkidest läbi aegade.
ERMis on võimalik tellida ka giidituuri laulupeo radadel.

Kogudus on sunnitud kolima
Üheksa aastat on Mustamäe kogudus leidnud peavarju linnaosavalitsuse keldriruumides. Kogudusel on tekkinud aga olukord, kus ta peab kolima. Nimelt saab linnaosavalitsus endale uue maja ja suvel kolivad kõik töötajad uutesse ruumidesse.
Mustamäe kiriku ehitus on jõudsalt edenenud ja loogiline oleks pühakoda sügisest kasutusele võtta, aga selleks on siiski veel hulga tööd teha. Kui muidu ehitamisega kiiret polnud, siis nüüd vajab kogudus ehitustööde kiirendamiseks täiendavat raha. Kogudus on tänulik kõigile, kes neid toetada saavad. Annetada saab EELK Mustamäe Maarja Magda­leena koguduse kontole EE241700017003221206.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)