Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

10.05.2019 | | Rubriik: Uudised

Eesti Rahva Muuseum kutsub baltisaksa päevale
Muuseum korraldab koos Baltisaksa Kultuuri Seltsiga Eestis 9. mail algusega kell 10.30 Hurda saalis baltisaksa päeva. Päeva eesmärgiks on tutvustada ja väärtustada baltisaksa kultuuripärandit ning kaasa aidata selle mõju tähenduse paremale mõistmisele ja mõtestamisele. Toimumispaigaks valiti ERM, sest muuseumi kogudes leidub põnevaid ja haruldasi esemeid, samuti kunstiteoseid.
Ettekanded kajastavad mitmesuguseid teemasid: Anna von Krüdeneri joonistusi, raamatujoonistusi, von Huseni pärandit, uurimisreise, August von Kotzebue ja Friedrich Ludwig von Maydelli elu. Esinevad ERMi, Tallinna linnaarhiivi, Tallinna ja Tartu ülikooli teadlased jt. Päeva lõpetuseks näeb üldharidus- ja kõrgkoolidele mõeldud baltisaksa kultuuripärandit tutvustavaid õppefilme. Osalemiseks tuleb registreerida muuseumi kodulehel.

Mustrid kutsuvad mäluasutustesse
Sel aastal kutsuvad mäluasutused huvilisi muuseumiööle 18. mail. Muuseumiöö teemaks on „Öös on mustreid“, kutsudes külastajaid tabama mustreid meie ümber: kultuuris, ühiskonnas, looduses, ja küsima, milliste mustrite osad me ise oleme, kirjutatakse kodulehel. Muuseumiööd on peetud aastast 2009.
Ka sel aastal on programmiga liitunud hulk kogudusi, eriti Harjumaal ja Hiiumaal. Kokku kutsutakse külastama rohkem kui 200 paika. Avatud on ka Narva Aleksandri kiriku uksed. Igal täistunnil alates kella 18 tutvustatakse kirikut. Kirikutorni kolmel korrusel on avatud püsiekspositsioon, mis tutvustab Narva ja selle ümbruse kirikuid. VI korruselt avaneb aga suurepärane vaade Narvale ja Jaanilinnale.
Kose kirikus ja pastoraadis saab aga osa eriprogrammist, kus on mõeldud nii lastele kui täiskasvanutele. Kuhu muuseumiööl sammud seada ja mida vaadata, selle kohta leiab infot kodulehelt aadressiga https://muuseumioo.ee.

Kutse palverännakule
Tuhala koguduse õpetaja Tauno Kibur kutsub soovijaid oktoobris palverännakule Taizé kloostrisse Prantsusmaale. Sõidetakse läbi Rootsi, Belgia ja Saksamaa, tagasiteel Poola kaudu. Vaba on üks koht. Juuni teises pooles avastatakse Läti ja Leedu pühapaiku, sinna on veel kolm vaba kohta. Info: tauno.kibur@eelk.ee, marsruudid täpsemalt Oru Rahvaõpistu kodulehel.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)