Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

03.05.2019 | | Rubriik: Uudised

juudasKeilas etendatakse „Juudast“
Raivo Adlas on dramatiseerinud Ain Kalmuse romaani „Juudas“ ja selle lavastanud Keilas harrastusteatris AX-teater (fotol). Kaheksa aasta eest mängiti etendust Palamusel, nüüd mängivad seda Keila harrastusnäitlejad kooli aatriumis. Sisukas kavaleht aitab vaatajal mõista ajalugu ja lugu, kus otsitakse tõde ja reedetakse.
Keila kooli põneva arhitektuuri ja sakraalse iseloomuga aatriumisaal annab loole sobiva raami ja mitu õnnestunud näitlejatööd pakub mõtlemisainet veel koduteele. Etendust mängiti suurel reedel, aga seda saab näha veel 5. ja 19. mail kell 18. Piletid on müügil Piletilevis, Keila kultuurikeskuses ja enne etendust kohapeal.

Tudengid käivad ukselt uksele
4. mail toimub heategevusaktsioon „Kevadkoputus“. Rohkem kui 260 tudengit käivad ukselt uksele, kogudes annetusi perest eraldamise ohus lastele. Tegu on aasta suurima aktsiooniga, et toetada peresid võimaldamaks perel lapsed ise üles kasvatada.
SOS Lastekülal on 11 aasta pikkune kogemus, et vaja on õpetada vanemaid igapäevaeluga toime tulema. Igal aastal eraldatakse vanematest 250 last, ent laste äravõtmine pärisvanemate juurest ei lahenda probleemi. Sel aastal kogutakse raha, et toetada SOS peretugevdusprogrammi avamist Viljandi vallas. Tänu annetustele pakutakse riskiperedele psühholoogilist ja sotsiaalset abi, lastele õpiabi ja muud. Toetada saab ka tehes ülekande SOS Lasteküla Ühingule. Kontonumbrid leiab kodulehelt aadressiga www.sos-lastekyla.ee.

Rändnäitus Toompeal
Tänavu tähistab parlament 100. aastapäeva ja sel puhul on Tallinnas Kuberneri aias avatud 27. maini rändnäitus „Riigikogu 100“.
Näitus on kujundatud tänavana, mille kahel pool asetsevad majapaarid tähistavad esinduskogude läbitud aastakümneid. Väljapanek on stiliseeritud ajakohaste tekstide ja piltidega. Akende ja uste vahelt vaatavad vastu ajaloolised suurkujud ja tähtsündmused. Väljapanek hõlmab kahte suurt perioodi aastatel 1917–1940 ja 1991–2018. Poole sajandi pikkust katkestust tähistavad tühjad majad.

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)