Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

12.04.2019 | | Rubriik: Uudised

Anname abi toidupangale
Toidupank kutsub kogudused appi 12.–13. aprillini toimuvatele toidukogumispäevadele.
Konsistooriumi projektihaldur Annely Neame vahendab EELK kogudustele saadetud kirjas Eesti Toidupanga üleskutset liituda vabatahtlikena toidukogumispäeva projektiga. „Toidupanka abistades aitame oma kogukonna inimesi,“ rõhutab Neame, lisades, et jõulude ajal on vabatahtlike leidmine poodidesse oluliselt lihtsam, sest siis on inimesed altimad üksteisele head tegema. Aga paljudel, ka lastel, on kõhud tühjad iga päev. „Aitame kaasa ja läheme toidupangale appi,“ sõnastab kirikuvalitsuse projektihaldur kogudustele vahendatud kirjas.
„Meil Eesti Toidupangas tuli mõte pakkuda teie organisatsioonile koostöövõimalust meie üle-eestilise sündmuse, toidukogumispäevade raames, mis toimuvad 12.–13. aprillini,“ selgitatakse toidupanga pöördumises EELK-le.

Tiitus,Mirjam7.okt2012Viis aastat tegevust
Jaani Lastemaja tähistas viiendat sünnipäeva 1. aprillil alushariduse teemalise mõttekojaga.
Koosviibimisel Viljandi Jaani kiriku keldrisaalis keskenduti väärtuspõhise alushariduse teemale. Oma kogemusi jagasid taasiseseisvunud Eesti ühe esimese kristliku lasteasutuse, Tallinna Kaarli kooli direktor Signe Aus ning õppejuht Helen Treier. Waldorflasteaia olemust tutvustas juhataja Külli Saul. Jaani Lastemaja arengutest rääkisid juhataja Mirjam Tiitus (fotol) ja koguduse õpetaja Marko Tiitus.
Õp Tiitus rõhutas: „Jaani Lastemaja on kujunenud tunnustatud lastehoiuks ning oleme kaalunud mõtet asutada Viljandisse kristlik lasteaed. Kuna sel hooajal on olnud meil kõik 20 kohta täidetud, näitab see, et väärtuspõhisel lapsehoiul on tulevikku.“
Viie tegevusaasta jooksul on lastehoid arenenud kaherühmaliseks tunnustatud alternatiiviks tavalasteaiale. Kuigi tegemist on kogudusele kuuluva lastehoiuga, ei ole koguduse liikmeks olemine tingimus. Õp Tiituse sõnul on oluline, et pere aktsepteerib kristlikku maailmavaadet.

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)