Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

05.04.2019 | | Rubriik: Uudised

Padise_klooster_Kloostrikompleksist saab külastuskeskus
Sajandeid varemetes olnud suurejoonelises Padise kloostrikompleksis (fotol), kus lõppes tegevus 1559. aastal, algasid uurimistööd juba enne II maailmasõda. Viimastel aastatel on töö hoogustunud ja ees ootavad suured muutused.
Selle aastaga peaksid lõppema varemete konserveerimistööd, uuest aastast saab valitsejamajas ja kloostrihoonetes vaadata näitusi, külastada raamatukogu ja uudistada seni avamata ruume, kirjutab Harju Elu. Uuel aastal avatakse vanas mantelkorstnaga valitsejamajas kloostri teeninduskeskus ja näitusesaal. Ka tulevad sinna suveniiripood, tööruumid giididele ja ürituste korraldajatele.
Kompleks saab uue plekk-katuse ja valgustuse, kuid kütet ruumidesse ei tule, sest tegu on ikkagi varemetega. Tuuletõmbuse vältimiseks pannakse akendele ja avadele ette klaasid, mis aitavad kloostrikiriku muuta turvalisemaks. Kompleks saab värava ja selle külastuseks tuleb edaspidi osta pilet.

1_668_valis_248Haljala kiriku restaureerimine jätkub
Kümmekond aastat on Haljala kindluskirikus käinud ehitus- ja remonditööd, et päästa 14. sajandi lõpus ehitatud kirik. Kui möödunud aastal koostati tornikiivri restaureerimise eritingimused ja restaureeriti kooriruumi interjööri, siis nüüd eraldas kultuuriministeerium kiriku pikihoone interjööri ennistamiseks 9000 eurot. Kuigi summa tundub ehk suur, piisab sellest vaid pikihoone ühe osa jaoks.
Koguduse õpetaja Margit Nirgi ütleb, et tore on restaureerimiseks raha saada – rahast on kogu aeg puudu –, aga veel enam on ta tänulik restauraatoritele, kõigile inimestele, kes on koguduse muret mõistnud, tuge ja nõuandeid pakkunud. Kui Eesti Kiriku lugejal on hea meel annetada Haljala kiriku tarbeks, palub õpetaja seda teha EELK Haljala Püha Mau­­ri­­­ti­u­­­­­se koguduse kontole
EE02 2200221028664582.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)