Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

29.03.2019 | | Rubriik: Uudised

A_P6der-kaas-215x320Kirjastuselt Gallus ilmus uus raamat
Sarja „Meie vaimulikud“ viienda raamatu persoon on emeriitpeapiiskop Andres Põder.
Milline on vaimuliku teekond tippu? Kas on võimalik sel rajal alustada maakoguduse „hipipastorina“ ja lõpetada kirikujuhina? Andres Põder läbib raamatus aste-astmelt oma vaimulikud arengustaadiumid ja paigad ning mõtiskleb nendest saadud elukogemuse põhjal ühiskonna ja kiriku toimimisest ning arengusuundadest.

Saku kiriku ehitus algab
Saku Toomase kirikuhoonet hakkab ehitama OÜ Vormsi Ehitusmeistrid ning töödega alustatakse 15. aprillil, vahendab Harju Elu.
SA Saku Kiriku Ehitus juhatuse liige Juhan Talpsepp ütles, et ehitusleping on sõlmitud ning esimene etapp lõpeb oktoobris. Selleks ajaks valmivad keldriosa, seinad ja katus. Samuti pannakse kinni kõik seinte avad ning rajatakse kommunikatsioonid kirikuni. Praeguseks on Saku aleviku serva kerkiva kirikuhoone jaoks kogutud 460 000 eurot.

Otepää ja Vihti uuendasid sõprust
30 aastat tagasi sõlmiti sõprus Soomes asuva Vihti valla ning toonase Palupera ja Otepää valla vahel. Selle sündmuse tähistamisest Otepääl võtsid osa Soome suursaadik Eestis Timo Kantola koos abikaasaga ja Vihti valla delegatsioon. Otepää ja Vihti valla juhid uuendasid sõpruslepingut.
Suursaadik Timo Kantola, kes sõitis ka Käärikul Kekkose suusarajal, märkis, et Eesti ja Soome vahel on alati olnud erilised suhted. „Hea meel on näha, et need suhted on nii pikka aega kestnud ning on inimesi, kes sõprussidemeid hoiavad ja edasi viivad.“
Mõlemale poolele on 30 aasta pikkune suhe olnud viljakas: kultuurikollektiivid on vastastikku külas käinud, samuti on sõlmitud tihedad suhted luteri koguduste vahel. Vihti kogudus annetas Otepää kogudusele raha kirikukella taastamiseks. Samuti on soomlased saatnud humanitaarabi, mida jagatakse siiamaani, toetatud on talvekiriku ülesehitust ning palju muid objekte.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)