Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

15.03.2019 | | Rubriik: Uudised

RomanToi_90Viljandis pandi mälestus­tahvel Roman Toile
Helilooja, dirigent, organist ja muusikapedagoog Roman Toi (18.6.1916–7.5.2018) elas varases lapsepõlves Viljandis Eha tänava majas nr 1. Nüüd pandi majale Tallinna Mulkide Seltsi juhatuse liikme Meelis Toomi eestvedamisel mälestusplaat. Selle valmistas kiviraidur Kalev Pehme, kirjutab ajaleht Sakala.
Kuna Roman Toi kuulus korporatsiooni Vironia ridadesse, osales mälestusplaadi avamisel korporatsiooni ja Sakala meeskoori liikmeid. Ka on Roman Toi Viljandi linna aukodanik üle 20 aasta – see tiitel anti talle 27. veebruaril 1998. Suvel, kui valda läbib laulupeotuli, plaanitakse mälestustahvel avada Roman Toi sünnimajal, Kõo vanal vallamajal.

Rannu ja Põlva kogudus jagavad osadust
Selleks aastaks loosis misjonikeskus Põlva kogudusele eestpalvekoguduseks Rannu koguduse. Ametlikult oli esimene kohtumine 3. märtsil, mil Põlva kirikus jutlustas Timo Švedko. Õpetaja Toomas Nigola ütleb, et kohtumine oli meeldiv ja noor lasteaiakasvatajast kirikuõpetaja oma suure perega lisas pühapäeva huvitava killu.
Üldse annab suhtlemine eestpalvekogudusega koguduseelule värvi juurde, kinnitab vaimulik kahe eelmise aasta kogemusest. Põlva kogudus elab praegu kaasa Rannule, kus on käivitunud pühapäevakool, ning hoiab sõpru kursis ka kooli loomisega Põlvasse. Kokku on lepitud, et kolm­ainupühal ollakse koos Rannu kirikus.

Loksa kogudus ootab abi
Loksa Püha Neitsi Maarja kogudus on võtnud plaani suure töö, et teha oma väike kirik kaunimaks. Nimelt käivad läbirääkimised klaasikunstnikuga, et katta kiriku neli altaripoolset akent vitraažidega. Alla saja liikmesannetajaga kogudusele käib ilus plaan ilma annetajate toeta kindlasti üle jõu. Seepärast kutsub kogudus sõpru ja muidu lahkeid inimesi annetama koguduse kontole EE072200001120053635 Swedbankis. Rohkem infot saab koguduse telefonil 5568 1983.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)