Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

06.03.2019 | | Rubriik: Uudised

EKN-logo_web_vEKNi juhatus jätkab senises koosseisus
Eesti Kirikute Nõukogu korralisel töökoosolekul valiti uueks kolmeaastaseks tähtajaks ametisse tagasi president emeriitpeapiiskop Andres Põder (EELK) ning asepresidendid pastor Meego Remmel (EEKBKL) ja piiskop Philippe Jourdan (RKK). Sellises koosseisus on juhatus tegutsenud alates aprillist 2013. Vastavalt põhikirjale peavad nii president kui asepresidendid saama salajasel hääletusel kõigi hääletamises osalenud 10 liikmeskiriku üksmeelse toetuse.
Töökoosolekul kiideti heaks EKNi 2018. aasta tegevuse aruanne. Peakaplanid andsid põhjaliku ülevaate kaplanaatide tegevuse kohta. Olulisemateks märksõnadeks 2018. aasta oikumeenilises tegevuses olid teema-aasta „Eesti usk“ (see hõlmas näiteks nii detsembris toimunud samanimelist konverentsi, teema-ala „Eesti usk“ arvamusfestivalil, Narva kirikute päevi, EKNi hariduskonverentsi kui ka oikumeenilisi noortepäevi), paavst Franciscuse Eesti-visiit, EKNi emadepäeva- ja isadepäeva konverents jm.
Estofestival-2ESTO toimub kolmes linnas
27. juunist 3. juulini toimuvad Helsingis, Tartus ja Tallinnas XII ülemaailmsed eesti kultuuripäevad ehk ESTO 2019. Festivali eesmärk on tuua üle maailma laiali pillutatud eesti kogukonnad taas kokku, tugevdada üleilmset eestlust, eesti meelt ja ühtekuuluvustunnet. ESTO 2019 fookuses on noored.
ESTO traditsioon pärineb aastast 1972, kui eestlased kogunesid Torontosse. ESTO toimus iga nelja aasta järel kuni aastani 2013 San Franciscos. ESTO 2019 puhul said ajavalikul määravaks laulu- ja tantsupidu Tallinnas 4.–7. juulini. ESTO seekordne festival kestab 27. juunist 3. juulini ning koos ollakse Helsingis, Tallinnas ja Tartus. Need päevad loovad suurepärase võimaluse eestlastel ja estofiilidel tulla üle maailma Helsingi kaudu Eestisse kokku ja võtta aega kohtumisteks, aruteludeks ning ühistegevusteks. ESTO peakomitee esimees on Sirle Sööt, aseesimehed Marcus Kolga ja Ants Johanson.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)