Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

15.02.2019 | | Rubriik: Uudised

Paavst Araabia poolsaarel
Paavst Franciscus külastas 3.–5. veebruarini Araabia Ühendemiraate. Pealinnas Abu Dhabis toimunud missal osales üle 100 000 kristlase, suurem osa neist enamasti Filipiinidelt või Indiast pärinevad võõrtöölised. Araabia Ühendemiraatide riigiusk on islam, mida tunnistab kolmveerand riigi elanikkonnast.
Visiidi käigus kohtus Franciscus ka Egiptuses Kairos asuva al-Azhari mošee peaimaami Ahmed el-Tayebiga, kes on sunniidi muslimite autoriteetsemaid liidreid. Usujuhid allkirjastasid ühisdeklaratsiooni „Inimeste vendlusest“, milles mõistetakse hukka sotsiaalne ebaõiglus, sõjad ja terrorism ning vägivalla usuline õigustamine, ent ka näiteks abort ja eutanaasia.

Läti kristlaste petitsioon
Lätis anti 6. veebruaril parlamendile, valitsusele ja presidendile üle petitsioon kristlike ja pereväärtuste kaitseks, mille allkirjastas 7699 kodanikku. Nende seas olid seitsme konfessiooni juhtivad vaimulikud.
Petitsioonis märgitakse, et lätlaste püsimajäämiseks on vaja au sees pidada rahvale omaseid moraalinorme ja väärtusi. Hoiatatakse tõsiste tagajärgede eest, mille võivad kaasa tuua kristlike väärtuste eiramine haridussüsteemis, aga ka vastutustundetu eluviisi ja samasooliste suhete populariseerimine.

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)