Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

18.01.2019 | | Rubriik: Uudised

Uut kirjandust usuteaduse instituudis
Usuteaduse instituudis esitleti aasta lõpus raamatut „Teadus ja usk“, kuhu on kogutud septembris koostöös Tallinna Teadlaste Majaga toimunud samanimelise teaduskonverentsi ettekanded. Nüüdisaegseid eri teadusalade ja usu küsimustega seotud arutlusi sisaldavat raamatut saab osta UI raamatukogust hinnaga 5 eurot.
Instituut kogus raamatute ostmiseks raha heategevuslikul jõululaadal ja jõulujumalateenistusel. Kokku saadi 504 eurot ja see raha kulub instituudi raamatukokku süstemaatilise teoloogia sektsiooni uue õppe- ja teaduskirjanduse ostmiseks. Arvestades üliõpilaste võõrkeeleoskust, täiendatakse raamatukogu eelkõige ingliskeelse õppekirjandusega. Aasta alguseks oli enamik teoseid ka saabunud ja raamatukogus arvele võetud.

Valga kogudusel oma ringkiri
Ilmumist on alustanud Valga Peetri-Luke koguduse ringkiri Jaani Kiri, mille esimene number kannab daatumit detsember 2018. Koguduse õpetaja Margus Suvi ütleb, et on võtnud eeskuju ja laenanud mõtteid Tartu Pauluse koguduse kuukirjast.
Esimeses ringkirjas heidab õpetaja pilgu möödunud aastale, mis on omamoodi õnnistusrohke kogudusele, sest üle pika aja saadi oma õpetaja. Varem kogudust praktikandina teeninud Margus Suvi seati pärast õpingute lõppemist 2018. aastal koguduse õpetajaks. Õpetaja heidab pilgu ka tulevikku ja on lootusrikas, et koguduse pastoraadis taasalustatakse kogukonda toetavate teenuste ja tegevustega.

Esikaas-Eesti1000Raamat Eesti juubeliks
Einar Laigna esitles oma uut raamatut „Eesti 1000“ detsembris Kiek in de Kökis. Pereraadios oma saatega tuntud vaimulik, erusõjaväelane ja mõõgameister Einar Laigna on pühendanud raamatu Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks. Jumala silmis on 1000 aastat kui eilne päev, ütleb pühakiri. Einar Laigna kutsub üles ajalugu vaatlema igaviku pilgu all. Saame teada, millised on elukogenud mehe mõtted ja nõuanded, et Eesti jääks kestma ning mitte sajaks, vaid vähemalt tuhandeks aastaks.

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)