Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

11.01.2019 | | Rubriik: Uudised

uus vaipPõlva kirikus uus põrandavaip
Põlva Maarja kiriku põrandat kaunistab 2018. aasta jõulunädalast uus, punase põhitooniga kookosvaip (fotol). 19 meetrit pikk ja 1,5 meetrit lai vaip telliti osaühingust Alfalend ning vajalik summa, pea 1000 eurot koguti sihtkorjandusena.
„Annetajateks olid peamiselt koguduse enda liikmed, kuid toetajaid oli ka väljastpoolt ning oma õla panid alla mõned seltsingudki,“ ütleb koguduse õpetaja Toomas Nigola ja selgitab, et „vajaduse uue vaiba soetamise järele tingis asjaolu, et teadaolevalt möödunud sajandi 30ndatel aastatel valminud senine vaip oli kaotanud erksuse ja servadest juba räbaldunud“. Milline on ajaloolise vaiba tulevik, ei ole veel teada. Ehk õnnestub leida mõni väärikas koht, näiteks kihelkonnamuuseumis, arvab õpetaja.

Prantsuse kaas1Esitletakse uut raamatut
Neljapäeval, 10. jaanuaril kell 18 on Tartus linnaraamatukogus (Kompanii 3/5) Margit Prantsuse raamatu „Kommenteeritud juudi jutud. 70 tõestisündinud lugu“ (fotol) esitlus ja kohtumine autoriga.
Autor ütleb, et raamatus on 70 tõestisündinud lugu, mis väga erinevate Iisrae­li inimeste elus on aset leidnud. „Lood, mida olen ise pealt näinud, oma kõrvaga kuulnud või aastate jooksul juudi meediast lugenud. Eks neid põnevaid jutte päriselust ole veelgi, aga Iisraeli riigi hiljuti tähistatud 70. sünnipäeva puhul piirdusin 70 looga. Need, mis kirjutama hakates kõige esmalt ja eredamalt meelde tulid,“ selgitab Margit Prantsus.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)